Raha säästmine

Hakkame säästma!

Hei, armsad lugejad! Tahan teid kaasata ühte ettevõtmisesse, mis ühendab meid ehk veelgi ja terveks käesolevaks aastaks. Nimelt on mul plaan teha kaasa kogu Kogumispäeviku uue aasta programm. Ega täpselt veel ei tea, mida see kõik toob, aga tahtmine on suur – olen ju võitlushimuline. Ja selle ettevõtmise “kirss tordil” on see, et kogu kogutud summa jääb ju endale. Seega, kes on nõus ühinema ja lööb samuti ettevõtmisele käed külge?

Ma pole küll täpsemalt kursis, mida 2018. aastal Kogusmipäeviku raames täpsemalt tehti ja kuidas seal mingi asi käis ja välja nägi, aga hoopis teisest ajendist tingitult hakkasin ma meie pere teadlikuma tarbimise põhimõtet järgima samuti eeilmise aasta jaanuaris. Võtsin ette siis toidupoe ostukorvi ja lõin selleks teatud eelarve, mis on praeguseks kahekordselt vähenenud. Selliselt “toidulaua katmine” vajab aga teatud nippe ja trikke aga sellega saab ideaalselt toime tulla. Ma ei saa öelda, et me oleks sedasi raha kõrvale kogunud, kuna see ka ei olnud eesmärk, vaid me oleme lihtsalt niiöelda toidupoe ostukorvi pealt kokku hoidnud ja selle raha enda maja ehituseks ja sisustuseks investeerinud. Nüüd aga tahaksin ma selle nimel tööd tegema, et eelarveliselt raha ka koguda.

Üleüldse on meil sada miljon kontot (tegelikult Tommiga kahe peale kokku on meil neid 11 tükki) ja eraldi oleme digikassa kontole kõrvale pannud lihtsalt teatud summa, mida me no-matter-what ei puutu. Küll aga tahaksin ma asja tõsisemalt käsile võtta ja aastal 2019 säästmise niiöelda südameasjaks võtta, muuta harjumusi, leida elus midagi uut ja huvitavat.

Kirjutasin ka Kogumispäeviku tegijatele, et kuidas ma saaksin ettevõtmisele kätt külge panna ja siit siis ka minu üleskutse meie blogi lugejatele – teeme ühise #MeieeluiluKogumise tiimi ja hakkame ühiselt võistlema. Jagama omavahel nippe, trikke, soovitusi ja saavutusi ning osaleme koos selles üle-eestilises ettevõtmises.

Mida teie arvate? Kes veel meiega liitub?

#MeieeluiluKogumine

Loe veel ka...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga