Raha säästmine

Säästukokkuvõte AUGUST

          imepotiga tehtud rebitud liha          //                hommikune jalutustiir               //          ootame issit laeva pealt koju

Kuna pere raamatupidamine on nüüd suuresti Toomasele üle antud ja ma ei tee enam rahaliselt suuri plaane ja kogumisi, siis see postitus ja ka kõik edaspidised #meieeluilukogumise postitused on vaid minu enda palga kohta – mis ma ise olen säästnud, kulutanud.

Tegin endale kingituse, mis aga tähendabki minu jaoks järgmise aasta säästmise eesmärki. Nimelt lasen ma enda esihambad korda teha ja võtsin selleks järelmaksu. Eesmärgiks on aga see järelmaks ühe aastaga tagasi maksta, et teisest aastast ei lisanduks intress, ja seega peaksin ma iga kuu vähemalt 225 eurot enda sissetulekutest säästma. Küllaltki suur summa minu palga juures, aga see on hea eesmärgi nimel ja arvan, et olen seda igati väärt.

                      mustikad sügavasse              //                      pitsaõhtu                           //     sõbranna andis kaisukad laenuks
                          retropidu                             //               kärutame beebit tuttu                //              õel Wavebaris külas
   vanaema juures aiasaaduste vargil     //     Helsingi uues Oodi raamatukogus     //     hakkame aialaudu värvima

Toidupoes kulutasin augustikuus 384,14 eurot ning poes käisin ma ikka väääga mitmeid kordi. Kuna Pärnus on nüüd nii Coopi kui ka Selveri e-poest kauba kohaletoomine tasuta alates 99-eurose ostu puhul, siis kahjuks ma enam seda varianti kasutades pole “poes käinud”. Seega olen ma üldiselt enne tööpäeva poest vaid vajaliku kraami kärmelt ära ostnud.

Augustikuusse jäi ka üks meelelahutusüritus, millele kulus 27,90 eurot. Nimelt käisin ma sõbrannaga ühel õhtul Läti piiri ääres “Piiri peal” etendust vaatamas. See oli väga äge ja soovitan ka teistele, kui järgmisel suvel nad veel seda mängivad.

                                                                                         Anniga Lätis etendusel

Kingituste alla kulus sel kuul 88,33 eurot, mis on päris suur summa, kuid siia alla läks ka suurem elamuskingitus laste ristivanematele nende maakodu olemasolu ja selle nii-öelda kasutamise eest.

Elli tuppa sai augustis ka ostetud üks Ikea kapp, mis maksis 40 eurot.

Kahjuks muud moodi kogumiseks raha seekord säästa ei saanudki. Kuidas teil aga säästmine läinud on?

Loe veel ka...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga