Raha säästmine

Säästukokkuvõte MAI

Tundub, et me pole puhkusestaadiumist endiselt välja saanud, mis tähendab, et eelmisel kuul kulutasime rohkem, kui oleks pidanud ja kõrvale ei pannud me midagi. Piinlik aga õigem ikka tunnistada oma viga! See tuleb aga järgnevate kuudega tasa teha ja arvestusega, et aasta lõpuks peaks meil olema säästukontol 3000 eurot, arvutasin, et igal järgneval kuul peame kõrvale panema vähemalt 189,09 eurot. Siit ka siis uus eesmärk käesolevaks kuuks.

Maikuu suurimaks kulutuseks oli robotmuruniiduki sissemakseks kulunud 300 eurot. Minu kui poole ajast üksikema staatuses oleva töötava perenaise jaoks on see masin must-have ja selle masina ostmisele mõtlesime juba ka eelmisel aastal. Kuna oleme enda jaoks avastanud Kaup24 veebipoe Slice3 maksevõimaluse, millest kirjutasin ka eelmises säästukokkuvõtte postituses, siis ka seekord läksime seda teed. Igal järgneval kuul on vaja maksta meil 395 eurot ja masin saabki meie omaks ilma igasuguse lisatasuta või intressita. Järgmiseks suuremaks kulutuseks tol kuul oli killustiku tellimine, mis võttis 275 eurot. Üldse kokku kodu ja maja jaoks ehk ehituseks mõeldud kontolt kulutasime 863,13 eurot.

Toidupoes kulutasime mais 328,30 €. Väljassöömise peale läks 66,40 € ning muu meelelahutus 103,07 €. Kuna issi oli meil kauem kodus ning seega ka autoga sõitmist oli rohkem, läks mais meil kütte peale 135,47 €.

Tundub, et haige olemine on rikastele! Elli oli nädal aega haige, mina taaskord ka angiinis. Kuna Toomas oli seekord lausa 2 korda haige ning kuna tal ei ole Eesti ravikindlustust, läks meil apteegis ning arstikülastused kõik kokku 127,31 €. Ulme!

Teenisin Stafi kirbukal 95 € tulu ja müüsin maha 53 asja.

Kuidas teil mais säästmine läks?

Loe veel ka...

2 Comments

  1. Tootsisaun says:

    Meie kolmeliikmelise + 4 looma toidukulud kokku iga kuu miinimum 400€, ja kütus vähemalt 500€. Toidu pealt ju tegelikult saaksin veelgi säästa kui ei võtaks poes esimest ette juhtuvat. Kuid kütuse osas ongi see summa meil miinimum juba. Kogume väga natukese haaval swedi kinnisele kontole kus poole aasta pärast saame raha kätte, siis pool summat endale ja pool uuesti kuueks kuuks koguma koos igakuise lisaga. :) lisaks toidu ja kütuse kuludele on eraldi veel palju kirjas, kodutarbed mis sisaldab näiteks koristusvahendeid ja hügieeni kraami, iga kuu kokku vähemalt 150€ olnud. Ja lapse asjade hulka lähevad mähkmed, niisked salfakad ja muu, kokku ka 100€ üldjuhul. Eesmärk järgnevate kuudega kõik kulud peale kütuse 1/3 vähemaks saada. :)

    1. Marie says:

      Tore, et enda pere rahaasju jagasid! Kütusekulu on jah päris suur aga iga pere ongi erinev. See kinnise hoiuse süsteem on ka väga hea teil! Edu järgmisteks kuudeks ja jaga enda saavutusi ka edaspidi :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga