Tee ise projektid

Tee ise: Öökappide renoveerimine

IMG_1418_1Umbes aastake tagasi võtsin kätte ja muutsin ühed tavalised ja suhteliselt kaua kasutuses olnud männipuidust öökapid täiesti teistsugusteks. Selle postitusega innustan ka kõiki teisi enne uue mööbli ostmist mõtlema, et äkki annab vanaga hoopis midagi uut teha.

IMG_1413_1Vaja läheb:

 • liivapaberit
 • värvi (kasutasin laelaudade värvimisest alles jäänud valget värvi)
 • pintslit ja värvirulli
 • tapeeti (kasutasin magamistoa mustriseina tapeedi ülejääke)
 • tapeedi liimimiseks liimi (kasutasin PVA liimi)

Protsess:

 1. Eemaldasin sahtlid ja siinid ning lihvisin liivapaberiga mõlema kapi kõik värvitavad küljed ning ka kahe sahtli värvitavad osad. Sellega eemaldasin puidult õhukese lakikihi, et uus värv paremini peale hakkaks ja kinnituks.
 2. Siis puhastasin kõik lihvitud pinnad niiske lapiga ning värvisin kõik vajalikud küljed mitmeid kordi värviga. Pintsliga sain ligi kohtadele, kuhu rulliga ligi ei pääsenud, ning kõik suuremad pinnad lasin rulliga üle, kuna siis oli lõpptulemus ühtlasem. Kokku värvisin kappe 4 korda.
 3. Pärast täielikku kuivamist mõõtsin ja lõikasin välja kõik vajalikud tapeeditükid ning Toomase abiga sain need ka ära liimitud.
 4. Kui ka liimimistööd said valmis, valisin välja kõige paremini töötavad siinid (kuna tegemist oli suhteliselt kaua aega kasutuses olnud öökappidega) ning kruvisin need omale kohale ja ka riiulid leidsin taas oma koha.
 5. Toomas aitas sahtlitele külge panna uued käepidemed ning kapi põhja lõigata vajalikus suuruses kaks mööbliplaati ja uued öökapid saidki paari päevaga valmis.
Untitled
Enne ja pärast

Kuna nii liivapaber, tapeet ning ka valge värv oli kodus olemas ja juurde ostsin vaid käepidemed, siis kappide renoveerimine läks mulle maksma vaid ligi 5 eurot. Kappide peale heegeldasin veel ka ise ilusad lillad linikud, mis lähevad kokku meie magamistoa voodikattega. Olen lõpptulemusega väga rahul! Ära võetud sahtlite asemele plaanin poest otsida veel ka kaks ilusat korvi.

Loe veel ka...

2 Comments

 1. Riina S-K says:

  Ojee! Mul just sama plaanis! Ostsime Osta.ee-st kaks ägedat öökappi, nüüd tahaks nad veel ägedamaks muuta!

  Kas voodi ka plaanis valgeks värvida? Kuidas värv peale jäi ja kas kummutid olid enne ka kuidagi lakitud/õlitatud?

  Päikest!
  Riina

  1. Marie says:

   Voodiga on plaanid hoopis teised. Saime tuttavate käest ühe vana vana ukse, millelt püüame vana värvi maha saada ja siis ka nö uueks teha. Sellega kaasneb ka suurema kušettvoodi ostmine või madratsi ostmine ja sinna juurde voodi ehitamine aga see alles tulevikuteema.
   Meie öökapid olid enne õrnalt lakitud jah aga selleks lihvisingi veidi liivapaberiga ja värv hakkas üsna hästi peale.

   Päikest ka teile ja loodan ka teie kappide lõpptulemust varsti insta vahendusel näha ;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga