Õmblemine

Õmblemine: Juuste kuivatamise rätik

Järgnev postitus valmis puhtast vajadusest teha iseendale üks juuste kuivatamise rätik. Mind häirib iga kord pärast duši alt tulemist tavalise rätikuga juukseid turbanisse keerates, et see tuleb alalõpmata lahti. Seega õmblesin endale juuste kuivatamise rätiku, mida saab kasutada näiteks ka saunas, et kaitsta juukseid liigse kuumuse eest. Valmistamine võttis vaid 10 minutit.

Mida läheb vaja?

  • froteerätik (vali vastavalt enda juuste pikkusele)
  • kumm
  • nööp
  • õmblusmasin/overlokk (minu masin)
  • õmblustarvikuid

Protsess:

1. Murra rätik pooleks nii, et parempidised osad jäävad vastamisi sissepoole ja et pahemale poolele saab märkida markeriga peale allolevalt pildilt nähtav kuju.

Parempool jääb sissepoole
Märgi markeriga lõikejoon

2. Lõika see osa rätikust välja.

3. Pane väljalõigatud rätiku kitsamasse otsa sissepoole (pildilt vaadates paremal küljel olevasse otsa) paari sentimeetri pikkune kumm, et tekiks nööbi jaoks aas.

Pane kumm nii, et tekiks aas

4. Õmble õmblusmasinaga (kasuta lisaks tavalisele õmblusele ka ääristamiseks siksakpistet) või overlokiga rätiku äär kinni.

5. Pärast õmblust pööra töö ümber ja kinnita rätiku laiemasse otsa (pildil vasakul) käsitsi õmmeldes nööp.

Valmis rätik

Edaspidi ei pea ma pesust tulles peast äratuleva rätiku pärast muretsemagi. Saan probleemideta keha kuivatada, kreemitada ja rahulikult riided selga panna ning ei pea mõtlema, et äkki kukub rätt peast ära.

Tee ka endale juuste kuivatamise rätik ning jaga mulle ka enda tehtud õmblustööst pilti. Kui Sul on veel mõni idee ja soov, mille õmblemist võiksin ma blogipostitusena kirja panna või videona üles filmida, siis anna märku ja ma teen selle ära! Vaata ka minu teisi õmbluspostitusi!

Loe veel ka...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga