Kõik muu

Meie poiss saab täna 5!

Foto: Hele-Mai Alamaa // Ajakiri: Pere ja Kodu, Talv 2014

Tänase postituse keskmeks on meie esimene laps – Erki. Täpselt 5 aastat tagasi said meist lapsevanemad ning kuna täna on siiski väike esimene juubel, siis otsisin ma välja enda käsitsi kirjutatud märkmed kogu sellest raseduse ja sünnituse ajast, mille ma muutmata kujul lõikudena tänase päeva puhul olen siia ümber kirjutanud.

Sünniaeg: 19.03.2014, kell 19.27

Kaal: 4230 g

Pikkus: 52 cm

Sünnihinne: 10.10.10

16.08.2013: “Tänaseks siis juba 9. nädal käsil ja käisime ka esimeses ultrahelis ära. Kõik on hästi – 1 laps, 2,38 cm pikk ning tähtaeg 19. märts 2014. Kõik silmad, nina, suu olid ilusti näha. Toomas oli ka kaasas ja nägi präänikut ka oma silmaga. Pärast arstil käiku ütlesime emmele ja Matile ka uudise ning nad olid superõnnelikud.”

30.08.2013: “Esimene ämmaemada külastus. Meie ämmaemandaks on Tiia Puusild – ta on niiiii tore! Eile rääkisin rasedusest Mairile, Virkkole ja Kerstile. Kessu hüppas vapsee! Tervis on okei. Õhtuti on ikka halb.”

03.09.2013: “Tundub, et see halb olek hakkab vist üle minema – super! Eile käisin üksinda Tiia juures vastuvõtul – kõik on väga hästi. Minu hullult muretsetud vereproov oli korras. Minul veri A-, Tommil AB+. Arst jälgib seda reesuse konflikti! Nüüdseks teavad kõik ümbritsevad meie beebiootusest ja mul on süda rahul – saan rahulikult rase olla :)”

28.10.2013: “Nonii, nüüdseks olen ära fikseeriunud, et pränsu liigutab! Kõht on juba nähtavalt suurem… 2 päeva pärast on UHD ning siis on 20 nädalat täis ja peaksin soo teada saama. Jeiii!”

11.11.2013: “20ndal rasedusnädalal sain teada, et pränsu on POISS. Nägin selle ise oma silmaga ära ja seega 100% kindel värk. Nüüd ei saa ema teda enam Niinaks kutsuda – nüüd Kolja ehk Nikolai.
Nimepakkumised seni:
* Matilt – Mattias
* Leen & Maali – Fred
Minule endale meeldiks kindlasti midagi eestipärast ~5,6 tähega ja kindlasti 1 nimi, mis läheks Nikolajeviga ilusti kokku.

18.12.2013: “Käisime Tommiga paar päeva tagasi arsti juures. Südamelööke 140-160 :), olen 3 kilo juurde võtnud ning kõik on väga hästi. Jään 1. jaanuarist koduseks. Tom käis “Isadele” loengus ja talle väga meeldis. Mina hakkan uuest aastat loengutes käima.”

28.01.2014: “Saime käru kätte ja Robin on juba ka seal sees saanud tudida. Eile saime Silvia ja Urmase käest vanni ning hetkese seisuga on vaja muretseda vaid voodi ja mähkimisalus. Käime ilusti Perekooli loengutes.”

Foto: Hele-Mai Alamaa // Ajakiri: Pere ja Kodu, Talv 2014

Ja nüüd haiglasse….

“Loen eelmisest postitusest, et pidin hoogsalt jooga käsile võtma aga ohh kus sa sellega. Ühe korra tegin vaid ja mõtteks see jäigi…

Küll aga sain ise hingamise paika, et kuidas lihtsam on ja see aitas ilusti. Valu korral tuleb hingata lihtsalt korralikult kõhtu!

Aga nüüd siis kõige tähtsamast osast – valud, sünnitus ja esimesed päevad!

Valud hakkasid 19. märtsi varahommikul. Aru ma ei saanud, et millalgi läheb sünnituseks – tavalised gaasivalud. Vahepeal sain öösel magada ka – valud korrapäratult.

Hommikul 7st, 8st läksid vahed korrapäraseks ja hakkasin üles kirjutama ja jälgima – nii endal lihtsam! Vahepeal jõudsid emme ja Mati päälinnas shoppingul ära käia. Mina pesin ennast duši all puhtaks, tegin maniküüri :D ja vaatasime kallaga “Kiired ja vihased” ära.

Kui vanad linnast tulid, oli ka minek – igaks juhuks – ja valud olid ka juba tugevamad.

16.54 kirjutati meid haiglasse, 17.45 olime juba sünnitustoas ja hakkas pihta. 5 cm oli avanenud ka emakas.

Dušš mulle ei meeldinud, ei saanud kuidagi olla, ei osanud püsti olles hingata õigesti. Ühel hetkel küsis ämmaemand Heivi, et kas tahaks nagu kakada, ma vastasin jah…

Süda oli veidi rahulikum, kui nägin, et ämmaemand Heivi, kes meile üht loengut andis, oli valves, ja et tema hakkab meiega tegelema – super! Asi läks paremaks, kui kuulsin ukse tagant meie ämmaemanda Tiia häält ja kohe ka nägu. Olin rahulik! Suurepärane oli aga see, et kaks sünnitust oli ühel ajal ja meie beebi võttis vastu TIIA :D

Kõik läks hästi ja ka ruttu. Koostöö Tiiaga super, Tom oli tohutu abi. Sõnas ja teos! Kell 19.27 sündis 4230 grammi kaaluv ja 52 cm pikk terve poiss Erki Nikolajev.

Õmblusi oli vähe ja praeguseks paranemine kiire! Poiss ka ilusti rinnal tihti ja imeb nii et oi-oi-oi :D Aga pole hullu, elan üle. Homme vb saame juba välja, kui midagi vahele ei tule!”

Marie 21.03.2014

Mul on rõõm olla naine, kes on nii-öelda vupsti rasedaks jäänud ja kelle rasedused on ilma suuremate muredeta möödunud. Samuti on mõlemad sünnitused läinud nagu möödaminnes väga ruttu. Aitäh, Toomas, et mu kõrval oled olnud! Oled suurepärane isa! Suured tänud ka mu emale, kes on mind igati beebidega aidanud, ning aitäh ka kõikidele teistele lähedastele kogu selle teekonna juures!

Palju õnne, Erki!

Jääd alati minu Pränsuks :)

 

Loe veel ka...

2 Comments

  1. Marie says:

    Nii tore ülevaade ja armsad fotod,mida Erkil kunagi põnev lugeda-vaadata. Oled väga tubli emme,Marie! Palju õnne Teile kõigile! Sirje

    1. Marie says:

      Musid kallid sulle, Sirje, vastu!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga