Kõik muu

Must-have beebiasjad

12Olen totaalselt beebilainel ja seega ka uusi postitusi on siiani olnud võrdlemisi vähe. Küll aga mõtlesin ma beebi kõrvalt loetleda välja mõned esialgsed must-have asjad, mida ma teise lapse emana pean väga vajalikuks endale soetada, kui perre on beebit oodata. Lisan iga asja juurde võimalusel hinna, ostulingi ning miks ma seda toodet/asja enda jaoks vajalikuks pean. Nimekirja olen pannud siis tõesti vaid need suuremad asjad, millest on mul siiani väga palju abi olnud ning mille ostmine on tõesti ära tasunud. Äkki on mõnele tulevasele emale sellest postitusest abi ja kui tahad millegi kohta täpsemalt küsida, kirjuta mulle ;)

11. Vooditasku – See on siis väike (mõõdud 40 cm x 90 cm) beebivoodi, mille üks külg käib väga lihtsalt ja vaikselt üles-alla. See tähendab, et ma saan beebi selle voodiga enda voodi kõrvale magama panna, mis 1. annab minu voodile juurde lisaruumi, 2. öösel on mugavam beebit toitmiseks enda kõrvale tõsta (laps saab rinnapiima) ja ka rahustada, kui ta on kohe minu kõrval, 3. voodi on ratastel, ning see annab võimaluse magavat last ühest toast teise viia. Viimast “plussi” kasutasingi näiteks siis, kui beebi tudus aga tahtsin ruttu pesemas ära käia. Seega sõidutasingi voodi igaks juhuks vannituppa kaasa ja sain südamerahuga pesemas ära käia. Enda Trolli vooditasku ostsin Buduaari turu kaudu ühelt hästi toredalt Viljandi naiselt. Voodi maksis 95 eurot (poes uuena 170 eurot). LINK POE LEHELE!

20
2. Beebipesa
– Kirjutasin veidi aega tagasi ka postituse beebipesa valmistamiseks – SIIN – ja märkisingi ära, et selle pesaga on 1. hea magavat beebit nt ühest toast teise tõsta, ilma et laps ärkaks või virguks, 2. turvaline beebit jätta näiteks teise tuppa endast eemale magama, ilma et peaks muretsema, et laps end voodist maha keeraks. Tegin beebipesa ise, hinnaks materjali poolest tuli 20 eurot, kuid neid on internetist saada isegi alates 25 eurost.

1133. Rinnapump – Esimese lapse ajast on mul alles Medela Swing elektriline rinnapump, mida saab kasutada nii patareidel kui ka otse vooluvõrku ühendades (märgin ära, et sellel on hea pikk juhe, mis on kasutamisel ka suureks plussiks olnud). Nädal pärast esimese lapse sündi tekkis mul rinnapõletik ja tänu sellele aparaadile sain õnneks asja ruttu kontrolli alla ja ka nüüd teise lapsega olen pumpa kahel korral rinnapõletiku ennetades juba ära saanud hoida. Samas olen sellega ka igaks juhuks vajaliku koguse piima lapse jaoks välja pumbanud, kui on olnud vajadust lapsest eemal olla, et siis hoidjal oleks see hädavajalik söök kohe käest võtta, juhul kui ma ei jõua söögiajaks tagasi. Ostsin selle samuti Buduaari turult, maksis 80 eurot (poes uuena ostes 175 eurot). LINK POE LEHELE!

44. Imetamispadi – Näen imetamispadja vajalikkust igal toitmisel. Kui öösel toidan last pikali olles, siis päeval hoopis diivanil istudes, laps padja peal. Mulle meeldib seda patja kasutada sellepärast, et endal on nö handsfree toitmine, käed pole lapse all kinni ja ei väsi ka ära. Ostsin imetamispadja Pärnu Wendre tehasepoest, maksis ~10 eurot.

1125. Kergkäru turvahälli adapteritega – Minu jaoks kindlasti üks kõige vajalikumaid asju üldse, sest selle käru abil saan rahulikult üksinda nt poodi minna, ilma et peaks turvahälli kuskile suuremasse ostukärusse toppima (kuhu ka peaks söögikraam veel ära mahtuma) või et üldse turvahälli (mis on üpriski raske) käeotsas vedama. Võib-olla nüüd mõtlete, et miks ma siis vankrile hoopis adaptereid ei ostnud, siis vastus sellele on lihtne – Teutonia Elegance kärule ei ole turvahälli adaptereid üldse olemaski. Kahjuks ma seda vankrit ostes ei teadnud ja ei pidanud ilmselt ka vajalikuks uurida. Esimese lapse puhul kasutasin Quinny Zapp Xtra 2 kergkäru ja adaptereid, kuid tegin vahetuse City Mini Joggery vastu. City Mini Joggeri plussid võrreldes Zapp käruga on näiteks suuremad rattad ja suurem kandevõime, mis tähendab, et laps saab seda käru kauem kasutada. Ostsin käru Soov.ee vahendusel ning koos talveks mõeldud paksu soojakotiga maksis käru 200 eurot. Poe hind siis hetkel 299€ (minu ostu ajal oli täishind 349 €). LINK POE LEHELE! Juurde ostsin Buduaari turu kaudu ka ühe naise käest turvahälli kinnitamiseks mõeldud adapterid 35 euroga (sel hetkel uusi Digizone lehelt polnud saada ja müüja oli ostnud Beebicenter poest 55 euroga). Hind Digizone veebipoes 34,90 €. LINK POE LEHELE!

1116. Beebikiik – Esimestel päevadel beebiga haiglas olles hakkasin taas lugema Malluka blogi ning mõned nädalad tagasi sattusin tema kirjutatu põhjal beebikiige soetamisest vaimustusse. Leidsin enda pisikesele samuti Naguuus.ee lehelt sobiliku beebikiige ja kingitud rahade eest ma selle beebile ka tellisin. Praeguseks on kiik end igati õigustanud, kuna 3 raskemal ööl olen ta seal tuttu saanud ja 2 korral on ta pärast toitmist abimeheks olnud, kui teise lapsega on olnud vajadus pesema minna. Siis tõstsingi beebi kiigega vannitoaukse ette ja saime teise lapsega koos rahulikult duši all käidud (muideks suikus beebi kiiges kergesse unne ka – Beethoveni muusika mõjub talle hästi). Ostsin siis Graco Glider beebikiige, hinnaks 79 eurot.

77. Monitorid – Eramajas elades pean beebimonitoride olemasolu enda jaoks väga oluliseks. Nii saan magava beebi kõrvalt rahulikult temast eemal oma toimetusi teha. Esimese lapse ajal kasutasin Brittoni monitore aga hiljuti tekkis võimalus nendest hea hinnaga lahti saada ja uuteks ostsin seekord beebimonitoride lisavõimalusega raadiosaatjad. Leviulatus on nüüd suurem ja neid saab vajadusel ju ka raadiosaatjatena kasutada. Eks sel mudelil on ka mõned miinuseid võrreldes Brittoni omadega aga eks nad ole eelkõige raadiosaatjateks ju tehtud, kuid täidavad oma eesmärki ka beebimonitoridena väga hästi. Ostetud Euronicsist hinnaga 69,99 eurot. LINK POE LEHELE!

88. Easyfix alus autosse – Mugavus, mugavus, mugavus! Enam ei kujutaks turvahälli igapäevast kinnitamist turvarihmaga ettegi. Vahel sõbranna autos tuleb seda siiski teha, kuid see on nii tüütu. Ostsin autoaluse Facebooki grupist Muksula 90 euroga (poes uuena 179 eurot) . LINK POE LEHELE!

Väiksematest vajalikest asjadest, mida samuti iga päev kasutan, nimetaksin ära näiteks Lenne kottkombe, sõprade kingitud H&M karvase mõmmikombe, ema kootud villase vankriteki, sõbranna kingitud puuvillase-fliisi padja ja teki komplekti, rinnapadjad, lutiketid, imetamise rinnahoidjad, enda tehtud universaalsed lapid, vankri muhvi ja lamamistooli.

11

Loe veel ka...

14 Comments

 1. Kaidi vanaema Ene sõber says:

  Talvel on veel väga hea asi turvahälli soekott, ei pea last nii paksult riietama.

  1. Marie says:

   Aitäh kommentaari eest! Olen sellest kuulnud jah aga hetkel ei näe ise selle vajadust, kuna kottkombe on mul olemas ja see nö ajab asja väga hästi ära. Samas on mul autoga sõitmiseks eraldi ka õhem autokombe.

  2. Marie says:

   Sinu soovitus turvahälli soojakoti kohta jäi kripeldama ja hakkasin endale ka seda otsima. Enne suuremat otsimist aga mõtlesin proovida kergkäru ostes kaasa antud soojakotti ja see sobib minu turvahälli täitsa hästi. Nii et proovin nüüd beebi hoopis niimoodi autosõidul soojas hoida ;) suuuuuur aitäh soovituse eest Kaidi vanaema!!!

 2. H. says:

  Palun räägi Teutonia vankri kohta. Olen isegi sellest huvitatud. Nt kuidas vedrustus, istumisosa jms?

  1. Marie says:

   Minul siis Teutonia Elegance vanker. Hind oli küll krõbe, kuid kuna teadsin, et ostan käru mitme lapse jaoks, siis tegin siiski selle investeeringu. Olen vankriga rahul, kõik muu hästi, ainuke miinus on see, et istumisosa ja kookonit peab tõstma ise teistpidi, et kas laps oleks tee poole või minu poole. Muidu osadel kärudel on üleviidav sang. Võrreldes näiteks sõbranna käruga (Roan Marita) on Teutonia kookon väiksem aga see mind ei häiri. Muidu on vedrustus ja kõik väga hea. Mina olen rahul!

  2. Marie says:

   Jagan ka enda õe poolt müüdava Teutonia vankri müügikuulutust. Sellel vankril nt on üleviidav sang.
   http://buduaar.ee/turg/kuulutus/2584745/teutonia-mistral-p-vankrikomplekt-1

  1. Marie says:

   Tähelepanu siinkohal on jah täiesti õigustatud. Artikkel kindlasti hea ja vajalik kõigil vanematel lugeda. Aitäh jagamast!
   Mina küll kasutan kottkombet autoga sõites vaid juhul kui tean, et tõstan koju jõudes autos lõunaund magama jäänud lapse turvahällist otse kärusse edasi tuduma (kottkombe on paksem ja hoiab beebi õues magades paremini soojas). Muidu kasutan autos sõites õhemat tavalist kombet ja tekki seal peal. Samas pingutan kottkombet kasutades turvahälli turvavööd korralikult. Ilusti tuleb turvavöö ka endal talvisel ajal paksu jopet/mantlit kasutades korralikult kinnitada, muidu pole sellest turvavööst mingit kasu.

 3. Mari-Liis says:

  Kuna saan varsti esmakordselt emaks, kuluvad sellised postitused vägagi ära :)
  Sooviksin küsida easyfixi aluse kohta – kas seda on mõtet osta ka siis, kui autol puudub isofix? Vaatasin toote kodulehelt, et kuigi me autol isofixi ei ole, siis easyfix peaks sinna sobima, kuid siis tuleb endiselt turvavööga mässata?

  1. Marie says:

   Kui autol pole isofix kinnitust, siis vaid üks kord tuleb alus turvavööga korralikult ära kinnitada ja edaspidi käib turvahälli panek samamoodi nagu alusele ikka. Et turvavööga ei pea iga kord mässama, vaid siis, kui tahad aluse autost ära võtta ja tagasi panna ;) Loodan, et said küsimusele vastuse! Soovitan alus endale muretseda, sellega on elu paljuuuu lihtsam :) Kui Sul veel küsimusi, küsi julgelt!

 4. Mari-Liis says:

  Kas sain õigesti aru, et seega piisab vaid easyfix aluse ostmisest ja elu kohe lihtsam? Jess – seni arvasin, et hakka või uut isofixiga autot ostma! :D

  1. Marie says:

   Jah, piisab alusest. Selle saab turvavööga autosse kinnitada, kui pole isofix kinnitust autol olemas. See teeb elu palju lihtsamaks ;) Uut autot pole vaja! Mul sõbranna müüb ka praegu muidu seda alust, mis on mõeldud Maxi Cosi hällile nt.

 5. Mari-Liis says:

  Meil on häll vist juba tegelikult valitud – kuna teeme palju pikki sõite, ostame Cybex Cloud Q, mida saab täislamavasse asendisse panna :)

  1. Marie says:

   Arusaadav ;) Aga alust soovitan küll! Kui autoga rohkem sõitmist, siis see teeb elu palju lihtsamaks ja mugavamaks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga