Kõik muu

PÕNNIRADAR – nüüd on ema süda rahul! ***

 

Saime Elisalt proovimiseks ja katsetamiseks kasutada nende poolt pakutavat Põnniradari kella ja teenust ning kohe kindlasti pean selle vajalikkust ka teistele emadele ja isadele kiitma. Just võiks selle peale mõelda vanemad, kelle lapsed alustavad kooliteed. Minu süda on nüüd  igatahes rahul, kui meie 5-aastane poiss sõpradega kodulähedasse mänguparki tahab minna või üksi kodust veidi eemale sõbra juurde jalutab. Põnniradar on äge!

Mis see Põnniradar on?

Põnniradar on Elisa poolt pakutav teenus lapsesõbralikule nutikellale, mida saab kasutada lapse asukoha jälgimiseks ja helistamiseks. See on mõeldud kõigile – ka Tele2 ja Telia klientidele. Põnniradari teenus maksab 3,99 eurot kuus ning sinna juurde tuleb valida vaid sobiv nutikell hinnavahemikus 66-96 eurot (või siis igakuise maksega 2,75-4 €).

Meie saime katsetamiseks MyKi touch kella ja seega oskan kella ja äpi osas rääkida vaid selle mudeli kohta.

Lihtne seadistamine

Kella ja telefoni ühendamiseks peab alla laadima äpi “MyKi Watch” ning looma seal omale kasutajakonto. Siis tuleb kontole lisada kell (selleks on karbis kaasas kella ID number). Edasi saadab äpp kellale kontrollkoodi (mis on vaja äppi sisestada), lisada kellale nimi ja telefoninumber ning ongi valmis. Ühe kontoga saab siduda mitu kella ning kella saab jälgida mitmest telefonist, sel juhul tuleb vaid äppi siseneda ühe ja sama kontoga.

Mis on plussid?

 1. Äpp on eestikeelne.
 2. Kella helitugevust saab reguleerida ja on olemas ka vibratsioon.
 3. Kellal on olemas SOS nupp, mis tähendab, et sellele vajutades saab Erki kohe mulle helistada. Juhul, kui mina ei vasta, läheb kõne issile.
 4. Mina saan telefonile märguande, kui Erki on kella käe pealt ära võtnud või minu poolt märgitud alast välja läinud.
 5. Mina saan telefonile teavituse kella aku tühjenemise kohta, mis tähendab, et ma saan Erkile helistada ja paluda tal koju tulla kella laadima.
 6. Laps ei saa kella ise välja lülitada.
 7. Mina saan ise määrata numbrid, kes saavad kellale helistada ja kellele laps saab ise helistada.
 8. GPSi järgi turvalisus – näen lapse asukohta ning äpp jätab meelde kella liikumisteed, kuvades nii kasutatud mobiilimastid kui ajalised GPS-positsioneerimised.
 9. Lihtne käsitleda – kellal on vaid üks nupp, muidu puutetundlik ekraan.
 10. Aku kestvus on kellal väga hea.

Minu jaoks vähem olulised funktsioonid – äratuskell, aktiivsusmonitor, lapsele sõnumite/häälsõnumite saatmine.

Mis on miinused?

Esialgselt kella nähes kahtlesin ma nutikella rihma kinnituse pidavuses. Küll aga käib see piisavalt raskelt, et niisama käe pealt ära tulla. Siiski tahaksin ma pigem lapsele tavalise kinnitusega rihma.

Kella laadimiseks on vaja rihm ära võtta, et saaks juhtmega ühendada.

Miks mitte nutitelefon?

Nutikella eelised telefoni ees:

 1. kell on odavam
 2. kell on väiksem ja koguaeg käe peal – telefonid on suured, vaja taskusse panna ning võib maha kukkuda ja ekraan katki minna
 3. kella aku peab ja seda saab vanem äpist jälgida – laps võib telefoni aga tühjaks mängida ja seejärel lülitub telefon välja ning vanem ei saa last kätte

Meie lapsed ei ole väga nutitelefoni kasutanud ja ma ei ole seda sorti ema, kes on andnud lapsele telefoni mängimiseks või siis YouTube vaatamiseks. See on meil Toomasega olnud ühine mõte ja õnneks pole ka vanaemad erilised nutiajastu inimesed. Las lapsel olla selline lapsepõlv, et pigem müttab mudas ja otsib loovaid tegevusi, kui istub ekraani ees. Küll kunagi tuleb ka see telefoni aeg… Aga see igas peres erinev ja iga vanema enda valik, kuidas ja kui palju lapsel ekraaniaega on.

Igatahes kuna meie lapsed ei ole telefone kasutanud, siis meie jaoks oli selle kella katsetamine kindel valik. Erki õppis kella kasutamise väga kiiresti ära ja selle kandmine oli tema jaoks põnev tegevus, sest vahepeal sai ju ka niisama emmele helistada ja küsida, et mida ma siis parasjagu teen. Kokkuvõtvalt on see Põnniradari teenus + nutikell minu kui vanema seisukohast ideaalne asi, sest lapse käekäigu üle on kontroll ning ei pea muretsema telefoni aku tühjenemise pärast. Nutikella funktsioonid on minu jaoks piisavad ja kiidan Elisat sellise teenuse väljamõtlemise ja pakkumise eest.

Loe veel ka...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga