Toitumine

Orgutamise JAANUAR

Hei! Selja taga on orgutamise esimene kuu ning on aeg teha kokkuvõte ka selles vallas. Nimelt alustasin ma siis 01.01.2019 Erik Orgu toitumiskava järgimisegaMinu eesmärgiks oli tagasi saada see kaalunumber, mis oli mul enne laste sündi – ehk siis kaaluda 64 kg. Teekonna alguses oli mu kaal 71,4 kg, mis 01.02.2019 seisuga oli 68,8 kg.

KAALUKAOTUS SEEGA 2,6 KILO!

Orgu kava hommikusöögid

SÖÖMINE:
Kaalukaotuse numbri osas tuleb arvesse võtta, et EI, ma ei söönud iga jumala päev kõik 4 toidukorda Orgu toitumiskava järgi, seega ei saa ma ka eeldada, et jumala eest peaks kaal olema müstiliselt langenud, nagu Erik Orgu seda enda reklaamis lubab. Ma olin jaanuaris nädal aega ka haige, mis tähendab, et juba sel ajal ei järginud ma Orgu toitumiskava (ei olnud üldse söögiisugi), ja pärast haigust oli mu keha endiselt nõrk ning mitu päeva veel ka puudus üleüldse igasugune söögiisu. Minu eesmärk ei olegi iga päev täpselt seda toitumiskava järgida, vaid sealt uute söökide jaoks mõtete saamine ja nende toomine enda ellu. Samas, kui õnnestub kava terve päeva ulatuses ilusti siiski järgida, annab see teekonnal vaid motivatsiooni juurde.

Orgu mealprep lõunasöökidest

VESI:
Igapäevaseks eesmärgiks olen ma taaskord endale kujundanud veejoomise. See oli vahepeal täiesti ununenud, kuid nüüd on mul tööl alati veepudel kõrval ja eesmärk on 2 pudelit vett tööl olles ära juua.

SÜSTEEM MÄRKMIKUS:
Nagu ikka märgin ma kõik selle üles ka enda kalendermärkmikku, kus jätkan sama süsteemi, millega sain enne laste sündi oma kehakaalu 72 kilogrammilt 64 kilogrammile. Kirjutan üles kõik apsud ja söögid, joogid ning hindan neid enda arvamuse järgi roheliseks-roosaks. Rohelise markeriga tõmban üle need, mida tol hetkel õigeks ja vajalikuks pean, roosaga aga tähistan need söögikorrad ja toidud, mille oleks võinud ära jätta või millegi tervislikumaga asendada. See annab mõistusele päeva lõpus hea ülevaate – kas oli edukas toitumis- ja liikumispäev või mitte. Ma ei jälgi otseselt süsivesikuid või kaloraaži, üritan endale süsteemseks teha lihtsalt toitude, sammude ja veejälgimise ülesmärkimise. Kirjutan samas sinna kõrvale ka lihtsalt enda mõtteid või vajalikke asju ning see kuidagi annab motivatsiooni iga päev paremini teha.

TRENN:
Trenniga on nii, et jaanuaris sain ma käija kahel korral jalutamas. Muu trenn (jõusaal, rühmatrenn, kepikõnd vms) kahjuks tol kuul mu ajakavva ei sattunud. Samas ei olnud jaanuaris ka ühtegi kodust trenni. Selle võtan aga endale veebruari eesmärgiks, et enda päeva kodune väike trenn sisse harjutada, et natukenegi taas liigutada saaks. Enda jaoks tuleb lihtsalt aega võtta ja osata enda aega planeerida – see on kõige alus. Päevaseks eesmärgiks on ka liikuda vähemalt 10 000 sammu, mis paraku mu istuva töö juures jääb kahjuks 8000-9000 vahele aga siis ongi vaja lihtsalt seda jälgida ja ikkagi 10 000 täis saada. Õnneks on selle jälgimiseks mul aktiivsusmonitor!

KAALUMINE:
Olen sihiks võtnud kaaluda end vaid iga kuu esimesel päeval, et see numbrite rida ei hakkaks teekonda segama ja negatiivseid või siis liialt positiivseid mõtteid tekitama.

Kokkuvõttes aga saan öelda, et olen Orgu toitumiskava liitumisega väga rahul, sest toidumenüü ja see süsteem mulle igati sobib. Saan alati komponente või toite välja vahetada ja ka tänu ostukorvi nimekirjale on mul väga lihtne e-poest vajalik toit eesootavaks nädalaks ka koju tellida. Toidukogused on kohati ka nii suured, et lihtsalt ei jaksa kõike ära süüa, aga eks see eesmärk ongi ju, et enne järgmist toidukorda ei näksi. Üritan ka päev varem mealprepi valmis teha, et järgmisel hommikul enne tööd kiireks ei läheks ning kõik juba ilusti valmis oleks.

Kuidas on aga teil orgutamine läinud? Või järgite hoopis mingit muud kava? Jagage enda mõtteid, nippe ja kogemusi!

Loe veel ka...

3 Comments

 1. Eva-Lotta says:

  Tellisin ka mina samal ajal orgu kava, mitte kaalulangetamise eesmärgil, vaid pigem elu lihtsustamiseks, et ei peaks pidevalt mõtlema mida süüa teha. Kaks nädalat üritasin osta toitu kava järgi, õhtu-ja lõunasööke, kuid ostukorv tundus kuidagi jube kulukas. Sa oled oma kulude osas teadlikum, kuidas sulle tundub, kas kava järgi söögi ostmine on teie toidukulusid vähendanud või suurendanud?
  Mulle väga meeldib see idee, et ostan näiteks 3-4 päeva asjad ja vahepeal poodi ei lähe, kuid on juhtunud, kus ootamatult on plaanides muutusi ja siis on järsku mitme päeva söögi asjad vaja kiiresti ära teha.
  Nädalamenüü ostmisel on kindlasti omad trikid, nt orgu kava tehes igasugu värsked maitsetaimed olen sügavkülmutanud, et saaks pikalt kasutada, kalaga toite valmistan siis, kui on kalale parasjagu soodne hind ja üldse panen kava kokku selle järgi, et saaks ostukorvi võimalikult soodsalt. Millised on sinu nipid?
  Ise loodan tagasi reele saada, kindlasti annan kavale veel uue võimaluse, et tuua menüüsse vaheldust.

  1. Marie says:

   Hei, Eva-Lotta! Nii tore on Sinult tagasisidet saada. Mina teen ostunimekirja järgi e-poest tellimuse nii, et maksimaalselt kava järgi päevad ostan kõik vajaliku ette ära. Täna näiteks sain osta kuni 19.02 (kaasaarvatud) toiduasjad. Kuna lapsed käivad lasteaias ja söövad kodus nädala sees põhimõtteliselt vaid õhtusöögi ja üle kuu olen ma üldse üksi (mees käib kuu kodus kuu tööl graafikuga merel), siis minu jaoks on otsunimekirja ja Orgu toitumiskava järgi söömine suhteliselt odav ja samas ka lihtne.

   Enne toiduainete ostunimekirja koostamist, teen põhjaliku ülevaate ja muudatused järgnevate päevade toidukavas (näiteks planeerin teha kaks päeva sama lõunasööki, mis hoiab ka ajakulu kokku, et saab mealprepi varem ära teha) ja vahetan toiduaineid välja nende vastu, mis näiteks kodus eelmisest korras alles või sahvrikapis olemas. See aitab ka kokku hoida.

   Värskete asjade puhul… Näiteks salatid säilitan külmikus niiske salvräti all (spinati panen sügavasse, koriandi hakin ja samuti sügavasse). Muu värske kraamiga pole riknemisprobleemi olnud.

   Kala ostan suurema portsu, teen parajad tükid, vaakumpakendan ja sügavasse. Päev varem (tavaliselt õhtul) võtan kala välja sulama. Kanaga teeb täpselt samamoodi!

   Minu kõige suurem nipp on toidu puhul see, et mis vähegi annab, pange sügavasse! Põhimõtteliselt kõike saab sügavkülmutada! Samuti katsetan praegu vaakumpakendaja võimalusi ja see avardab minu silmaringi samuti. Sellega on võimalik säilivusaega nii palju pikendada – ka lihtsalt külmikus vaakumpakendatud toitu hoides.

   Varsti ka sügavkülma nippidest eraldi postitus ;)

 2. Eva-Lotta says:

  Jään sügavkülma tarkusi ootama, ise olen seni eelistanud liha alati värskelt teha ja sügavkülmas oskan säilitada ainult marju ja ürte, nipid kuluvad ära :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga