Lastega autosõit ja reisimine

Pärast perepuhkust Tartus tekkis mõte jagada teile mõningaid nippe ja trikke, mida meie lastega reisimisel teeme, et enda elu lihtsamaks teha ja et ka lastel tegevust ja rahu pikemal autosõidul oleks. Kellel on veel häid nõuandeid, andke aga teada, katsetame järele!

  • Asjad organiseeritult pakitud! – See tähendab, et igal asjal oma koht ja nii on kohe teada, kust kohast midagi saab ja kus asub! Meie puhul tähendab see, et pagasnikus on kohver, kus sees on igal inimesel oma kott omade asjadega – kohe käepärast võtta, kelle kotist midagi vaja on. Kohvri ees väiksemas sahtlis on koduapteegist vajalik kraam, suuremas sahtlis kõik elektroonikavidinad – raadiosaatjad, laadijad jms. Kohvri sees võrguga sahtlis on kõik mustad riided, mis koju jõudes on hea kohe mustapesukasti tõsta – selleks võib ka eraldi kott olla. Selliseks organiseerimiseks on hea näiteks selline komplekt!
  • Potitreeninguasjad käepärast võtta – Kuna pere pisim on praegult potitamisega hoos, siis on meil pikemal autosõidul ka pott autos olemas ja selle juures eraldi kott (pildil poti taga must lukuga kott), mis sisaldab kõiki pükse, sokke, trussikuid. Nii on kõige lihtsam potitamisega mässata. Üleüldse on see sama kott meil kodus välisukse juures koguaeg valmis, et kaasa võtta või et ka kodus olles sealt uued püksid võtta. See tähendab, et kõik keha alumise poole asjad rändavad pärast pesu ja kuivamist just sellesse kotti, mitte riiulile või kappi. Minu jaoks kõige lihtsam süsteem. Hea kaasa haarata kogu kupatus, kui kuskile on minek! Kotis sees ka siis eraldi kilekott mustade riiete jaoks, mis koju jõudes jälle pesukorvi või pessu jõuavad. Selle koti sisemuse organiseerimiseks tellisin sellise organisaatori!
  • Autokott – Ebayst tellitud! Sorteeritult siis taga on üleriided, mida külmema ilmaga kohe hea autost haarata. Keskel on termosahtel, kus meil on koguaeg näiteks ühekordsed nõud. Ees sahtlis on mütsid ja käru jaoks tekk ning sääsevõrk, värviraamat ja pliiatsid.
  • Käsitolmuimeja – Totaalne must-have kodumasin lastega reisimiseks. Nii saab peatudes auto ära koristada, kui näiteks lapsed on sõiduajal midagi pudisevat söönud. Selle nipiga hoiab ära selle stressi, et koju jõudes on auto nagu seapesa! Kel on kodus see väike masin olemas, haarake teinekord kaasa ja vaadake, kas see nipp on teile kasulik!
  • Pagasniku põhjas olevad salapeidukad – Kelle autol need on, siis mahutage sinna kõiksugu “võib-olla vajaminevad asjad” – näiteks vihmariided, kummikud, jalanõud jms, mida koheselt või võib-olla üldsegi mitte vaja ei lähe. Meil on sinna näiteks peidetud mähkmelinad, vihmavari, tekk.

  • Mänguasjakast – Kuna meie lapsed ei ole nö ekraanilapsed ja ei saa autosõiduks telefoni või tahvearvutit kätte, siis tagumisele istmele laste vahele võtame alati kaasa ühe kasti, kuhu lapsed panevad ise enda toast kokku kõige lemmikumad mänguasjad ja raamatud, mida siis hea teel olles vaadata ja millega mängida. Samas ka hea peatumiskohas kogu kast mängimiseks tuppa kaasa võtta.
  • Kaitsekiled istme taha – Need tellisin samuti Ebayst ja juba ammu ammu kasutusel. Lapsed ei määri niimoodi enda jalanõudega eesistmete taguseid ja kuna need on kilematerjalist, siis on neid väga lihtne puhastada.

  • Elli autoistmel ja ka kärus kasutame mähkmelina või siis istmekaitset. Potitreeningu ajal ideaalsed ja hädavajalikud asjad minu jaoks. Kui istmekaitse on märjaks saanud, siis saame võtta kasutusele mähkmelina.

  • Tekitrikk – Avastasin selle triki jaanipäevale sõites, kui Elli oli juba megapahur, ei jäänud magama ja loopis kõiksugu asju maha. Üksi sõites ei saanud ma neid asju talle kohe roolis olles kätte tagasi anda. Kuna mul olid magamisasjad kaasas, siis panin ma teki ta jalutsisse ja ka ukse ja tooli vahele, mis tekitas kõrgenduse ega lasknud mõmmidel ja muudel mänguasjadel ukse vahele või maha kukkuda.

  • Hädavajalik kraam käeulatusse! – Eesistmele (kui sõidan lastega üksi) või siis pardalaekasse ja uksesahtlisse kõige vajalikum trään! Meie jaoks on hädavajalikud:
  • Koristage auto ja pakkige asjad lahti kohe koju tagasi jõudes! – See võib tunduda liigse pingutusena aga tõesti see võtab nii palju stressi maha järgmisel päeval või “teen hiljem” mõtlemisena. Juba koju sõites saate end sellele lainele seada! Esmalt tõstke autost välja näiteks kohver ja must pesu. Pange masin pesema – seda kiiremini saate riided ka kuivama! Siis muud asjad nö kott koti haaval korda ja puhtaks ja asjad omale kohale. Kõige lõpuks on auto asjadest puhas ning kui vaja käige auto kärmelt tolmuimejaga ja/või lapiga üle. Parim nipp reisimiseks, sest järgmiseks sõiduks on siis auto kohe jälle valmis ja samas on puhkus lõppenud nii, et kodu korras ja asjad tagasi omadel kohtadel.

Siia lõppu siis teile meie segamini auto pilt reisilt tagasi jõudes, mille koristamiseks ja lahtipakkimiseks kulus mul maksimaalselt 30 minutit!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.