Õmblemine: Tee ise meigieemalduspadjad

Minut vatipatja teie päeva jooksul kasutate ja mida pärast nende kasutatud meigieemalduspatjadega teete? Ma ei meigi ennast igapäevaselt aga siiski teen ma õhtuti enda näo mitsellaarveega puhtaks ja seni olen selleks kasutanud tavalisi vatipatju. Neid aga kulub mul kokkuvõtvalt väga palju (päevas 2-4 tükki) ja seega otsustasin ma enda jaoks midagi ökomat välja mõelda – hoian rahaliselt kokku ja ka prügi tekib vähem. 100% puhtast puuvillast vatipatju võib küll komposteerida, mida mina oma majapidamises kindlasti ka teha saan, aga miks siis üldse nende peale raha kulutada?

Jagangi teile üht väga lihtsat õpetust, kuidas teha endale korduvkasutatavad meigieemalduspadjad. Ärge muretsege enda õmblemisoskuse pärast – siin ei ole mitte midagi keerulist! Eelkõige on selleks vaja vaid imavat, pehmet ja nahasõbralikku riiet ning õmblusmasinat/overlokki. Mina näiteks kasutasin ära kodus olemasolevad flanellitükid, mille ostsin kunagi Kangadžunglist ja ühe meetri hind 60%-lise soodustusega oli 5.40 €. Samas kui ise ei viitsi neid teha, siis saab ka neid osta näiteks SIIT või SIIT.

Vaja läheb:

  • imav, pehme ning nahasõbralik kangas
  • õmblusmasin/overlok
  • käärid ja muud õmblustarvikud

Valmistamine:

Lõika riidest kolm enda soovi järgi valitud suuruse ja kujuga riidetükki. Aseta need kolm üksteise peale ja õmble äärest kokku. Õmblusmasinaga tee näiteks siksakõmblus ning kui sul on overlok, siis lihtsalt äärista. Pärast meigi eemaldamist või näo puhastamist, pane padjad pesukotti ja pese tavalise pesutsükliga puhtaks.

Kuna neid tavalisi väikeseid vatipatju kulus mul muidu mitu tükki, siis enda tehtud meigieemalduspadjad tegin kohe suuremad. Kuju märkimiseks kangale kasutasingi suuremat vaasi. Hoiustan neid patju enda buduaarilaual nähtaval kohal ning kastutatud patjade jaoks on mul garderoobis kapi peal eraldi pesukott. Olen neid praeguseks hetkeks pidevalt kasutanud ning riide kvaliteet, pehmus ning väljanägemine ei ole peaaegu üldse muutunud. Kiidan flanellkanga pehmust näonaha suhtes väga heaks.

Loodan, et keegi võtab samuti selle õmblustöö ette, hoiab edaspidi vatipatjade ostmise pealt kokku ja vähendab ühekordsete asjade kasutamist. Saatke enda tehtud töödest mulle pilte ka!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.