Printlehed

Printleht: Nädalamenüü

Organiseerimine ka söögitegemisel! Paljud mõtlevad, et milleks nüüd selline nädalamenüü ettemõtlemine ja planeerimine, aga uskuge mind, see hoiab nii palju aega, raha ja närve kokku, kui see kõik enneaegselt välja mõelda ja selle järgi tegutseda. Seda enam, kui oled samuti igapäevaselt töötav mitme lapse ema.

Printisin selle lehe endale välja, panin läbipaistva kiletasku vahele (lõikasin köitmiseks mõeldud ääre ilusti ära) ja nüüd seisab menüü magnetiga meie köögitahvlil. Sinna teen märkmeid markeriga, mida saab hiljem ära kustutada (need  on samad märkerid, millega laste tegevuskaartidele saab kirjutada, joonistada ja hiljem ära kustutada) – üksikult ostes näiteks SIIN.

Kuidas aga raha niimoodi kokku hoida? Mina teen nii, et … 

 • Ootan ära nädala Coopi kliendilehe (ostan enamasti sellest poest). Vaatan sealt meie perele vajalikud head pakkumised välja ja tõmban vajalikele asjadele ringid ümber.
 • Samuti märgin nädala jooksul telefoni äppi Keep (mis meil on ka Toomasega sünkroniseeritud) ära toiduained ja muud asjad, mida toidupoest vaja, et miski oluline ei ununeks ostmata.
 • Samas teen ka külmkapis ja sügavkülmas inventuuri, et millest ma mida saaksin valmistada. 
 • Niimoodi mitme asja koostööl ja ka kalendri abil (äkki mõnel õhtul oleme sünnipäeval või mõni päev sööme näiteks lõunat hoopis kohvikus) märgin nädalamenüü lehele toidud, mida selleks õhtuks/päevaks valmistada olen planeerinud.

  Kui selline planeerimine tehtud, teen arvutist e-coopi lehelt meie pere toidupoe nädala eelarve järgi ka tellimuse ning sedasi hoian ka poes käiguta aega ja ilmselt ka raha (emotsionaalne isudega poodlemine jääb ju ära) kokku. Kuna nädalane toidumenüü on nüüdseks varem välja mõeldud ja kõik vajalikud asjad kodus kappides olemas, siis ka närvid puhkavad, kuna tean täpselt, mida õhtuks süüa teen.

  Kes veel niimoodi pere nädalamenüüd planeerib? Jagage nippe ja trikke, mida ka ise toidumenüü koostamisel kasutate ja jälgite!

  Prindi endale nädalamenüü SIIT.

  Loe veel ka...

  Lisa kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga