The KonMari Method™

Home / Teenused / The KonMari Method™

KonMari meetod põhineb austuse, tänulikkuse ja rõõmu põhimõtetel ning selle korrastusmeetodi töötas välja Jaapani korrastamisekspert Marie Kondo. KonMari korrastusmeetodi filosoofia õpetab meid kõige lihtsamate, kuid samas kõige tõhusamate vahenditega, kuidas oma kodu korrastada, muuta elustiili ja elada ruumides, mis pakuvad meile tõeliselt rõõmu.

Marie Kondo on ülemaailmselt tunnustatud Netflixi saate „Tidying Up with Marie Kondo” (2019) autor ja staar. Oma enimmüüdud raamatus „The Life-Changing Magic of Tidying Up” (2011) selgitab Marie Kondo veenvalt, et kui soovid oma kodu ja elu korrastada, siis järgides KonMari meetodit, ei pea Sa seda enam pärast mitte kunagi uuesti tegema.


Korrastamisel ja koristamisel on suur vahe!

Korrastamine on asjade sorteerimine, äraviskamine, annetamine, hiljem oma kindla koha leidmine ja ka seal edaspidi hoidmine. Koristamine on aga tolmu pühkimine, põrandate pesemine ja nii-öelda ripakil olevate asjade tagasipanemine. KonMari võlu seisneb kategooriate järgi korrastamises, mitte asukoha järgi.


The question of what you want to own is actually the question of how you want to live your life.

The Life-Changing Magic of Tidying Up, Marie Kondo

Pühendu. ole avatud.

  • Pühendu korrastamisele.
  • Kujuta ette oma ideaalset elustiili. Eesmärkide seadmiseks võid luua digitaalse või füüsilise nägemuse, kasutades pilte, sõnu, lauseid. See on nägemus Sinu ideaalsest elust, mille poole Sa püüdled ja mis on meile teejuhiks kogu korrastusprotsessi jooksul! 
  • Ole avatud ja valmis drastilisteks muutusteks.
  • Anna pereliikmetele teada, et soovid enda jaoks sellise elumuutva tee ette võtta.

Konmari protsess:

Korrastamine kategooria järgi, mitte asukoha järgi! Alustame riietest, seejärel liikudes edasi raamatute, paberite, komono (mitmesugused esemed) ja lõpuks sentimentaalsete esemete juurde. Me käime koos läbi kõik Sinu asjad, jättes alles ainult need, mis pakuvad Sulle tõeliselt rõõmu. Kõige lõpuks valid igale esemele oma kindla ja statsionaarse koha kodus. Ideaalne asjade kogus on iga inimese jaoks erinev ja protsessi eesmärk ei ole võimalikult palju asju ära visata, vaid hoida alles need asjad, mis tõeliselt rõõmu pakuvad.


Rõõmu kontroll ja tänulikkus!

Protsessi käigus õpid endale rõõmupakkuvate esemete eest austusega hoolitsema kogu nende elutsükli jooksul ning kui nad on oma eesmärgi täitnud, lased neil lugupidavalt “aitäh” öeldes edasi minna (asjade müümine, äraviskamine, taaskasutusse annetamine jne).


Tuleb järgida õiget järjekorda!

Kõigepealt tuleb lõpetada sorteerimise etapp ja alles siis hakata asju nende õigetele kohtadele paigutama. Põhilised asjade hoiustamise põhimõtted on nähtavus, ligipääsetavus ja austamine!


Elumuutev kogemus!

KonMari meetod võimaldab pärast korrastusfestivali Sul oma elule tagasi vaadata ja seda austada, suhet oma asjadega tähelepanelikult, endasse ja tulevikku vaataval viisil ümber hinnata. See tähendab elu lihtsustamist, rõõmu valimist ja Sinu jaoks tõelise väärtuse väljaselgitamist ning ideaalse elustiili poole püüdlemist. Sa saad oma harjumusi ja elu muuta ainult siis, kui soovid seda teha tõeliselt ja alatiseks. 

Korrastamine KonMari meetodi abil on Sinu aja, energia, füüsilise ning emotsionaalse jõu põhiline pühendumus. Sa saad selle, mida annad! Kuna kõige rohkem panustad Sa korrastusprotsessi ajaliselt, siis palun Sul sessioonide ajaks enda päevaplaan täielikult tühjendada, eirata mittevajalikke telefonikõnesid ning sajaprotsendiliselt keskenduda korrastamisele. Kui Sul on laps või lemmikloom, veendu, et keegi teine ​​saaks meie väärtusliku üks-ühele sessiooni ajal nende eest hoolitseda. Korrastamine annab maksimaalse tulemuse siis, kui teisi pereliikmeid ei ole kodus Sinu tähelepanu hajutamas.


The space in which we live should be for the person we are becoming now, not for the person we were in the past.

The Life-Changing Magic of Tidying Up, Marie Kondo