7 asja, mida ma enam ei osta

Mõtlesin teiega jagada neid asju, mille kasutuse olen ökomate vastu vahetanud ja mis on minu jaoks parem variant igas mõttes. Eelkõige on minu jaoks selline vahetus kasulik rahalises mõttes, kuid niimoodi saan ka enda jalajälge vähendada. Mõned asjad on siin blogis ka enne teemaks olnud ning see siin ongi minu kokkuvõtlik list, mida ma enam poest ei osta.

TAMPOONID

Ma arvan, et ma olen selle osas enda jalajälge ikka väga suuresti vähendanud, sest olen umbes 1,5 aastat kasutanud päevade ajal menstruaalanumat. Alguses oli see tõesti harjumatu ja imelik, aga sellega harjub ära. Kohe kindlasti hoian igakuiselt nüüd ka raha kokku, sest ega need tampoonid odavad ei ole.

PLASTIKUST JOOGIKÕRRED

Nende asemel kasutan ma metallist kõrsi, mis AliExpressist tellisin ning mida saab pesta ka nõudepesumasinas. Metallist joogikõrred muudavad kokteili välimuse ka väga kihvtiks ja sõbrad ning tuttavad üllatuvad siiani neid meie kodus joogi seest leides.

VATIPADJAD

Kui varem ostsin Tradehouse’st vatipatju suure kotiga (pakis 500 tk), siis nüüd olen ma juba aasta kasutanud vaid enda õmmeldud meigieemalduspatju. Tavalisi vatipatju kasutan vaid poja ninaverejooksu jaoks – hiljem komposteerin. Tõesti soovitan need õmmeldavad padjad ise valmis teha ja proovida. Usun, et te ei lähe tavaliste vatipatjate juurde tagasi. Kuid kui siiski kasutate puuvillast vatipatju, siis pidage meeles, et need on komposteeritavad.

NÕUDEPESUSVAMMID

Mitmed aastat tagasi ostsin ma Coopi omatoodangu väikeseid nõudepesusvamme ja vahetasin neid iganädalaselt või isegi tihedamalt. Koguaeg kulus neid nii palju ja kuna ka Toomast häiris, et need hakkavad ajapikku haisema, siis tegin ma vahetuse. Ise aga tahtsin vahetust just sellepärast, et svammis hakkavad bakterid vohama. Seega tegin ma esialgu vahetuse plastikust nõudepesuharja vastu. Selle aasta jaanuaris aga ostsin ma It’s Bio poest looduslikust materjalist nõudepesuharja ja ka pudeliharja. Eriti meeldib mulle pottide ja pannide jaoks mõeldud tugevam hari. Sellel on tugevamad harjased ja ma saan sellega kõik asjad väga hästi puhtaks küürida.

DEODORANT

Ma olen alati poes müüdavaid tavapäraseid deodorante väga skeptilise eelarvamusega kasutanud. “Äkki nad sisaldavadki neid aineid, mis ei ole minu keha jaoks kasulikud?”. Seega siit blogist leiate retseptiõpetuse deodorandi valmistamiseks, mis toimib minu jaoks väga hästi.

PLASTIKUST HAMBAHARJAD

See on samuti selline loomulik vahetus bambusest hambaharjaste vastu, sest no olgem ausad, kui niikuinii on vaja hambahari osta, siis valin ikka parema variandi.

ÜHEKORDSED NÕUD

Paljud kasutavad kodus grillpidu tehes ühekordseid nõusid, kuid mina nendele raha raisata ei taha ja seega ma neid ei osta. Ostsin aastad tagasi meile terrassile metallist noad ja kahvlid ning samuti tavalised taldrikud. Sõber, kes peab oma kohvikut, on meid varustanud erinevas suuruses klaasidega. Mul on terrassil kapis üks suurem plastikkast, mida ma nimetan “nõudepesumasinaks”. Kogun sinna sisse kõik mustad nõud ja pärast pidu lähevad need otse masinasse pessu. Ühekordseid nõusid olen nii-öelda sunnitud ostma vaid kaks korda aastas, kui laste sünnipäevapeod toimuvad mängutoas.

Kohe kindlasti ei ole mu eluviis #zerowastelifestyle, kuid teatud olukordades teen enda jaoks paremaid valikuid ja proovin vähem tarbida, vähem tekitada prügi, vähem tarbida plastikut, vähem kulutada raha.

Millised vahetused olete teie teinud?

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.