Lõikelillede pakkimine, lõikamine ja säilitamine

Toomase üllatus 20.05 (2)

Lõikelillede kinkimine on igapäevane asi ning seega tekib mul alati küsimusi “Kui soe peaks olema roosi vesi?”, “Kas lilled tuleb kohe pärast kinkimist vette panna?”, “Milliseid lilli võib ühte vaasi kokku panna?”. Otsustasin teha kokkuvõtliku postituse nende pakkimise, lõikamise, säilitamise jms kohta.

Lillede pakkimine ja kohaletoimetamine

Lase poes lilled pakkida külma ilma puhul kindlasti mitmesse paberisse – mida külmem väljas on, seda rohkem paberit tuleks kihiti lille ümber panna. Kindlasti ära võta lilli enne tuppa jõudmist õues külma käes paberist välja.

Lillede lõikamine

Koju jõudes või pärast lillede kinkimist, tuleks lille vart kohe umbes 1 cm jagu lõigata. Tavaliselt lõigatakse lillevart terava noaga viltuses suunas, kuid nartsissil ja tulbil tuleks lõige teha risti varrega. Samuti aitab lillel vett kätte saada ka väike muljumine lõikekohast.

Toomase üllatus 20.05 (3)
Lõikelillede säilitamine

Lõikelilled eelistavad jahedamat temperatuuri, kõrget õhuniiskust ja loomuliku valgusega ruume. Üldjuhul tuleks lilled panna vähemalt 5 cm kõrgusesse soojemasse vette. Vett vahetada paar päeva tagant ja pesta ning loputada vaas korralikult puhtaks. Kui lill vajub ära, teha noaga lõige uuesti – lill läheb longu, kui poorid on kinni ja ta vett kätte ei saa. Tuleks ka arvestada arvestada, et mida suurem kimp on vaasis, seda kiiremini vesi roiskub – vesi peaks vaasis kindlasti selge olema. Ühte vaasi ei tohiks panna kevadlilli teiste lilledega, sest kevadlill eritab lima, mis ummistab teise lille poore.

Lõikelillede vesi võiks olla:

  • soe vesi
  • vee ja Sprite segu – suhkrud aitavad säilitada
  • lisa tavalisele kraaniveele sidrunhapet – happelisus aitab säilitada
  • vihmavesi

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.