Koostöö Uuskasutuskeskusega

Esileht / Minust / Koostöö Uuskasutuskeskusega

Koostöös Uuskasutuskeskusega pakun tasuliste
teenuste sees võimalust Sinu poolt annetusele antud
esemed ja asjad ise Uuskasutuskeskusesse viia!

Anname asjadele uue elu!


Uuskasutuskeskuse kauplustesse saab annetada asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Oodatud on heas korras riided, jalatsid, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, aksessuaarid, spordi- ja hobitarbed, toataimed, tehnika, nipsasjakesed jms. Uuskasutuskeskus ei võta vastu määrdunud ja katkiseid asju, kineskooptelereid, turvahälle ja -toole.

Kuidas aru saada, kas minu jaoks üleliigne asi teistele sobib? Kõige lihtsam on sellele hinnang anda läbi iseenda silmade – kas ma ise paneksin selle veel selga või kas oleksin valmis selle eseme sümboolse hinna eest soetama? Kas ese on terve ja ilma varjatud vigadeta? Kui lapsevanker on pealtnäha ilus ja terve, aga raamis on mõra, siis on see ohuks väikesele ilmakodanikule. Kui ese on terve ja puhas, siis saab Uuskasutuskeskus suunata selle uuesti ringlusse. Ühe jaoks ülearune ese võib teise jaoks olla väga vajalik.

Annetused saab tuua Uuskasutuskeskuse kauplustesse lahtiolekuaegadel, E–R 10 –18 ja L 10–16. Lisaks on Uuskasutuskeskusel Tallinnas ja Tartus kogumiskaste kaubanduskeskustes. Suuremate esemete nagu mööbli või kogukama kodutehnika annetamiseks saab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides kohale kutsuda tasuta kaubiku, saates foto annetatavast esemest aadressile kaubik@uuskasutus.ee.

MTÜ Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga sõbralike hindadega müüki. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 14 poodi, samuti on oma e-pood pood.uuskasutus.ee.  MTÜ Uuskasutuskeskuse eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. 

Vaata lisaks: www.uuskasutus.ee

Professionaalne korrastaja KonMari
Professionaalne korrastaja KonMari