Õmblemine

Õmblemine: Tee ise meigieemalduspadjad

Minut vatipatja teie päeva jooksul kasutate ja mida pärast nende kasutatud meigieemalduspatjadega teete? Ma ei meigi ennast igapäevaselt aga siiski teen ma õhtuti enda näo mitsellaarveega puhtaks ja seni olen selleks kasutanud tavalisi vatipatju. Neid aga kulub mul kokkuvõtvalt väga palju (päevas 2-4 tükki) ja seega otsustasin ma enda jaoks midagi ökomat välja mõelda – hoian rahaliselt kokku ja ka prügi tekib vähem. 100% puhtast puuvillast vatipatju võib küll komposteerida, mida mina oma majapidamises kindlasti ka teha saan, aga miks siis üldse nende peale raha kulutada?

Jagangi teile üht väga lihtsat õpetust, kuidas teha endale korduvkasutatavad meigieemalduspadjad. Ärge muretsege enda õmblemisoskuse pärast – siin ei ole mitte midagi keerulist! Eelkõige on selleks vaja vaid imavat, pehmet ja nahasõbralikku riiet ning õmblusmasinat/overlokki. Mina näiteks kasutasin ära kodus olemasolevad flanellitükid, mille ostsin kunagi Kangadžunglist ja ühe meetri hind 60%-lise soodustusega oli 5.40 €. Samas kui ise ei viitsi neid teha, siis saab ka neid osta näiteks SIIT või SIIT.

Vaja läheb:

 • imav, pehme ning nahasõbralik kangas
 • õmblusmasin/overlok
 • käärid ja muud õmblustarvikud

Valmistamine:

Lõika riidest kolm enda soovi järgi valitud suuruse ja kujuga riidetükki. Aseta need kolm üksteise peale ja õmble äärest kokku. Õmblusmasinaga tee näiteks siksakõmblus ning kui sul on overlok, siis lihtsalt äärista. Pärast meigi eemaldamist või näo puhastamist, pane padjad pesukotti ja pese tavalise pesutsükliga puhtaks.

Kuna neid tavalisi väikeseid vatipatju kulus mul muidu mitu tükki, siis enda tehtud meigieemalduspadjad tegin kohe suuremad. Kuju märkimiseks kangale kasutasingi suuremat vaasi. Hoiustan neid patju enda buduaarilaual nähtaval kohal ning kastutatud patjade jaoks on mul garderoobis kapi peal eraldi pesukott. Olen neid praeguseks hetkeks pidevalt kasutanud ning riide kvaliteet, pehmus ning väljanägemine ei ole peaaegu üldse muutunud. Kiidan flanellkanga pehmust näonaha suhtes väga heaks.

Loodan, et keegi võtab samuti selle õmblustöö ette, hoiab edaspidi vatipatjade ostmise pealt kokku ja vähendab ühekordsete asjade kasutamist. Saatke enda tehtud töödest mulle pilte ka!

Loe veel ka...

5 Comments

 1. Väga nunnud! Proovisin kunagi teha neid mingist dressipluusi kangast, aga … Kuidas see puhastamine ikkagi välja näeb? Kas kasutad ühe korra ja siis jäävad pesukotis pesu ootama? Kas pesed neid muidu 60-90 kraadiga koos rätikute ja voodilinadega? Ma vist pesin iga õhtu käsitsi lihtsalt ära ja jätsin kuivama, et järgmine päev veel kasutada ja siis juba oli mingi nõme niiskuse-kuivamise-“aroom” juures :D ja see peletas eemale…
  Lisaks, võtan näiteks ripsmetušši maha mingi õliga, ja kangalt seda lahti saada pole vist kõige lihtsam… Pesuaineks on mulieres, tide või vanishiga vist poleks mingit probleemi neid klaarpuhtaks pärast saada :P Seega ma ei tea kas teeks veel ühe proovi ja katsetaks

  1. Marie says:

   Mina kogun nad nädala jooksul pesukotti ning pesen siis jah 60-90 kraadiga rätikutega või voodilinadega. Alguses pesin ka kohe käsitsi aga nüüd kogun neid nädala jooksul ja pesen siis korraga ja masinas.

   Ripsmetušši kohta saan seda öelda, et ma ise eemaldan seda siiski samuti selle mitsellaarveega või pesen üldse näopuhastusvahendiga eelnevalt maha ja alles siis padi+mitsellaarvesi. Kui aga olen nende patjadega ripsmekat eemaldanud, siis pole pärast pesuga probleemi olnud – padjakesed on ilusti puhtaks läinud. Ise pesen kas enda tehtud pesuvahendi või mayeriga geeliga, plekieemaldajaks kasutan Flora plekieemaldusseepi.

   Võiksid ikka uuesti katsetada küll! Ja anna pärast märku, kuidas ja mis toimis/ei toiminud Sinu jaoks :)

 2. laura says:

  Hihii Eks tuleb katsetada!
  Jaa, muidugi, mul ka see flora sapiseep, sellega saab ju ka neid patju pärast puhtaks nühkida 🙌🏼😉

 3. Tere! Hea mõte, olen viimastel aegadel mõelnud, et peaks vatipatjadele leidma mingi alternatiivi, katsetan flanellipatju. Lapse beebiajast peaks olema alles flanellist aluslinu ja lappe. Ilmselt teen padjad nelinurksed mis tunduvad veidi lihtsam siksakitada :)

  1. Marie says:

   Kihvt, et järele proovid!? Saada mulle ka lõpptulemusest pilte, et saaksin neid ka ise Instas jagada 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga