Koristamine

Kuidas puhastada õhupuhastit?

12Mitmes jaos sain lõpuks puhastatud ka selle rasvase köögitehnika ning kuna meil ei ole õhupuhasti kapi sisse ehitatud ja ära peidetud, oli küürimist rohkem. Eriline poest ostetava kodukeemia pooldaja ma pole ja sedapuhku sain hakkama pigem kodus juba olemasolevate asjadega.

Vaja läheb:

 • suur pott
 • sooda
 • pesukäsn
 • nõudepesuvahend
 • õli

I etapp: Esimese asjana tõin enda ema juurest suurema pott, kuhu mahuvad õhupuhasti filtrid. Sinna sisse panin tavalise kraanivee ja lasin keema. Kui vesi hakkas keema, panin sisse esimese filtri ja hakkasin lisama teelusika kaupa söögisoodat (kokku kuskil 10 tl). Siis lasin filtril seal sees lihtsalt olla (kuskil 5-10 min) ja sooda ning keev vesi tegid oma töö – ajasid kogu mustuse ja rasva filtri küljest lahti. Vahetasin poolt ja pärast kordasin sama ka teise filtriga. Lõpetuseks küürisin filtreid igast küljest kraanikausis pesukäsna ja nõudepesuvahendiga. Pärast läikisid mõlemad nagu uued.

* Mainin ära, et proovisin ka koheselt vaid filtrite küürimist aga nendel olev rasvakiht oli nii suur, et pesukäsn lihtsalt ei liikunud seal peal edasi ja tagasi vaid takerdus – soodavesi aitas rasvakihil paremini esialgu lahti tulla.

II etapp: Pärast filtreid võtsin ette ülejäänud roostevaba pinna. Selleks kasutasin nõudepesuvahendit ja käsna ning järjekindla küürimise tagajärjel sain kõik taas rasvavabaks ja vahe musta õhupuhastiga oli väga suur. Et roostevaba pind täielikult vastu läigiks, nö poleerisin seda toiduõli ja majapidamispaberiga – rasva vastu ikka rasvaga.

1 3 4 6 2

********************************************************

Eelnev puhastusviis on mõeldud siis eelkõige kaua aega puhastamata olevatele filtritele. Paari kuu tagant saab edaspidi filtreid puhtana hoida nii, et need pikima ja kuumima pesuprogrammiga nõudepesumasinas puhtaks pesta. <– Hea nipp ühelt blogilugejalt ja toimib väga hästi! Aitäh info eest :)

Loe veel ka...

8 Comments

 1. Ann says:

  Neid reste peaks saama pesta ka nõudepesumasinas. Olen neid ka ise käsitsi pestnud ja hullemat asja vist polegi, nii rasvased ja päris puhtaks ei saanudki. Nüüd on masin majas ja elu muretu :)

  1. Marie says:

   Ahsoo, seda ma ei mõelnudki, et neid nõudepesumasinas pesta. Ju tundusid liiiialt rasvased. Eks uurin ja puurin ning järgmine kord võib-olla katsetan siis sedamoodi aga ilmselt ikka pärast soodavee asja. Aitäh kaasamõtlemast :)

 2. Katrin says:

  Nõudepesumasinas saab, kuid soovitan umbes nädalas korra, siis ei ole veel nii rasvased :) aga lähen nyyd katsetama sinu nippi :)

  1. Marie says:

   No katsetan ikka millalgi seda nõudeka varianti ka. Sina aga anna märku, kuidas minu juhistega puhastamine tundus :)

 3. Remondimees says:

  Hiljuti tuli puhastada koolisöökls kubu filtreid, mis olid täiesti ummistunud. Kasutasin sobivas suuruses plastkasti lahuse jaoks ja filtri lahusesse asetamiseks ning sealt eemaldamiseks traadijuppi. Puhastusvahendina kasutasin tulist seebikivi lahust ca 500g seebikivi graanulit 10 l vee kohta. Tegi kõik ilma küürimata täiesti puhtaks. Seebikivi saab ehitustarvete poodidest . Seal on ta tihti torupuhasti nime all. Erilist tähelepanu vajab asjaolu, et selline lahus on tugevalt sööbiv!!! Nii et edu, aga ka ettevaatust.

  1. Marie says:

   Tänud nipi eest! Tasub siis seda ka proovida 😉

 4. Sirje says:

  Tänan väga kasuliku nõuande eest! Koduse lihtsa lahendusega sain filtrid täiesti puhtaks, aitäh!

  1. Marie says:

   Tore, kui minu nippidest kasu on!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga