Kuidas puhastada pesumasinat?

Nagu nõudepesumasina puhul, siis ka pesumasina puhul tuleb vahel ka seda masinat ise reaalselt pesta. See protsess ei ole üldse tülikas ja palju aega nõudev ning nii saad kindel olla, et masin on alati heas korras ja peseb su pesu kõige paremates tingimustes. See on nagu rutiinne kontroll ka masina seisukorra jälgimiseks.

Vaja läheb:

  • äädikat
  • söögisoodat
  • sidrunhapet
  • nõudepesuvahendit
  • käsna, hambaharja
  • tolmuimejat

Protsess:

  1. Eemalda pesuaine sahtel ja pese see nõudepesuvahendi korralikult puhtaks (või pane nõudepesumasinasse). Kasuta käsitsi pesemisel näiteks vana hambaharja, et puhastada kõik väiksemad kohad. Pese puhtaks ka see koht, kuhu sahtel sisse käib.
  2. Valmista söögisoodast ja veest pasta ning küüri sellega masina trumlit. Pasta eemaldab trumlist ka raskemad plekid. Tihendite pesemiseks lisa käsnale ka nõudepesuvahendit. Pese puhtaks ka trumli uks.
  3. Eemalda pesumasina alt “kogumiskasti luuk” (vaata juhendist täpsemalt järele, kuidas seda teha) ja eemalda kõikvõimalikud pesupesemisel sinna eemaldunud sodi. Veendu, et oled antud ava pärast korralikult sulgenud.
  4. Pane trumlisse 50 grammi sidrunhapet ja pool klaasitäit söögisoodat. Kareda vee tõttu võib pesumasinas tekkida lubjasete ning need kaks ainet aitavad seda eemaldada. Pane ka sinna üks suurem käterätik – aitab trumli puhastamisele kaasa. Lisa pesuaine sahtlisse klaasitäis äädikat ja lase masinal üks pesutsükkel tühjalt pesta. Vali kõrgeima temperatuuriga programm.
  5. Tõmba tolmuimeja ja lapiga puhtaks ka pesumasina taga ja all olev pind, samuti ka pesumasina tagasein.

Enne ja pärast pildid –>

Tee pesumasinale selline suurpuhastus vähemalt kord aastas!

*************************************************

Minu säästlik ja loodussõbralik pesupesemine: 

  • Teen ise pesuaine (juhend SIIN) ja pesuloputusvahendi (juhend SIIN). Pesuvahendi muudab tõhusamaks sinna lisatud sooda, sest see aitab pikendada pesumasina eluiga, samas pehmendab see ka vett ja eemaldab riietelt ebameeldivad lõhnad.
  • Valgendajana kasutan pesu pesemisel äädikat ja sapiseepi. Esialgu pesen käsitsi ja jätan paariks tunniks nt valged sokid või mõned olulised valged riideesemed sapiseebi vette likku ning alles siis panen pesumasinasse pessu. Siis lisan ka pesuaine sahtlisse kuskil klaasitäie äädikat. Äädikas teeb pesu säravvalgeks ning värvid erksamaks ja aitab vältida toppide tekkimist.
  • Et pesu saaks puhtaks, ei pane ma kunagi masinat liiga täis. Kui ruumi on masinas vähe, ei lähe esemed puhtaks ja nt valge pesu muutub suisa halliks. Tänapäeva uuemad masinad on niikuinii nii nutikateks tehtud, et kasutavad vett ja energiat vastavalt trumlisse pandud pesu kaalu kohta. Seega ei pea pooltühja masinatäie puhul muretsema vee ja energia raiskamise pärast.
  • Voodipesu ja käterätikuid pesen alati eraldi pesutsüklina ja kuumema temperatuuriga. Bakterite hävitamiseks tuleks pesu pesta vähemalt 60 kraadi juures. Seega olenevalt voodipesu ja käterätikute materjalist, pesen neid alati võimalusel 60-kraadise või isegi 95-kraadise pesuprogrammiga.
  • Aluspesu, sokkide ja jalanõude pesemiseks kasutan eraldi pesukotti. Rinnahoidjate jaoks on näiteks olemas müügil kohe vastava tugevdusega pesukott. Sokke on hea pesukotis pesta sellepärast, et need ei kao siis trumli tihendite vahele ja püsivad alati koos ühes kotis. Jalanõude jaoks on pesukotti hea kasutada just sellepärast, et nad ei hakka tsentrifuugi ajal masinas meeletult ringi käima ja liigset müra tekitama.
  • Juba riiete ostmisel jälgin riidehooldusjuhendeid ja sümboleid materjali kohta, et pestes teaksin, kui delikaatselt pean riideesemega ümber käima. Sümbolite tähenduste printlehe versiooni leiad SIIT!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.