Nipid kiireks koristuseks

Selles postituses jagan teile enda jaoks vajalikke ja kasulikke nippe, kuidas kodu kiiresti korda saada. Kindlasti tuleb koristada tuba toa haaval, sest vaid nii saab süsteemselt kõik toas kiiresti korda. Samuti pidage meeles, et mida rohkem mustust koguneb, seda kohutavama ettevõtmisena koristamine näib. Et kodu oleks regulaarse tähelepanu all ja tööd ei kuhjuks, sea sisse kindel rutiin ja pea sellest kinni – vähe ja tihti on parem, kui harva ja põhjalikult.


MIDA VAJA?: 

  • Kiirkoristuskomplekt
    See on siis väike korvitäis asju, mida vajad pindade puhastamiseks. Täpsemat infot komplekti kohta leiad SIIT!
  • Nõu asjade hoiustamiseks
    Koos koristuskomplektiga soovitan koristamise ajal kaasas kanda ka veel üht anumat (mina kasutan selleks näiteks pesukorvi). Selle eesmärk on hoiustada koristatavas toas leiduvaid asju, mis tegelikult koristatavasse tuppa ei kuulu ja mis tuleks kuskile teise tuppa ära viia. Seega koristamise ajal panen sinna kõik mitte sellesse tuppa kuuluvad asjad ning nõu tühjendan alles koristamise lõpus. Niimoodi hoian kokku aega ja samuti väldin ma selle nipiga seda efekti, et kui näiteks magamistuba koristades viiksin lapse mänguauto tema tuppa, juukseharja tualetti või kruusi öökapilt kööki, siis hakkaksin ma raudselt hoopis magamistuppa naasmise asemel antud ruumi/kohta koristama. Minul on see nipp kasutusel ja toimib väga hästi!
  • Tolmuimeja/põrandapesu asjad


MIS SUUNAS?

  • Kellaosuti
    Vali toas üks alustuskoht ning liigu sellest alates kellaosutisuunaliselt järjest paremale, kuni toale on tiir peale tehtud.
  • Ülevalt alla
    Pühi tolm alati suunaga ülevalt alla, et kõigepealt kõige ülemiselt riiulilt ja liigu suunaga alla. Vastasel korral muutuvad madalamad pinnad taas tolmuseks. Samuti pühi tolmu rahulike liigutustega, et seda mitte õhku laiali keerutada.


TEGEVUSTE JÄRJEKORD:

  1. Organiseeri ja korrasta
    Vastavalt kellaosutisuuna nipile organiseeri ja korrasta pinnad (korrasta riiulid, tee voodi, pane riided kappi ära jms). Pesupesemist vajavad riided, linikud, voodipesud vms korja esmalt maha ühte hunnikusse ja selle toa koristamise lõpus vii pesumasina ette või pane asjade hoiustamise nõusse (teen seda kuidas kunagi – vastavalt nõu suurusest ja pesu hulgast).
  2. Pindade puhastamine
    Vastavalt kellaosutisuuna ja üleval alla nipile puhasta pinnad tolmulapi ja niiske lapiga.
  3. Ülevaade ja lõppviimistlus
    Vii toast ära järgmisesse tuppa kõik koristustarbed, hoiunõu ja must pesu ning vaata, et kõik oleks korras ja puhas.
  4. Tolmuimemine/põrandapesu
    Vastavalt enda soovile ja põrandakattele pese põrand või tõmba kogu toa põrand tolmuimejaga puhtaks.


Minu järjekord tubade/ruumide koristamisel:

  1. Magamistuba
  2. Elutuba
  3. Köök
  4. Esik
  5. Suvisel ajal ja vajadusel terrass, sahver, garaaž
  6. Vannituba

Jätan vannitoa alati kõige viimaseks, sest niimoodi:
1. jääb meelde alati kõik koristustarbed järgmiseks korraks ka ära pesta ja puhastada,
2. leiavad põrandapesu asjad ning tolmuimeja taas enda koha vannitoakapis/dušialusel kuivamas,
3. saab terve elamise pealt kokku korjatud pesu süsteemselt pestud (kunagi ei unune midagi pessu panna – ka koristamise lõppedes kasutatud mikrofiibrist lapid ning ka põrandapesulapp).

Samuti jätan viimaseks tegevuseks nõude pesemise ja nõudepesumasina tööle panemise. Alati leidub kuskil veel mõni plastikkarp või klaas, mis vajaks pesemist. Sellega saab nõudepesu ühe suurema ettevõtmisena ühekorraga ära teha.

**************************************

Korra kvartalis korista kõik ruumid põhjalikumalt – võta alla kardinad, pese need, puhasta pehme mööbel ja vaibad, pese vajadusel seinad ja uksed-aknad. Tee korda ka kapid ja viska/anna ära kõik esemed, mida sa enam ei kasuta.

Minu kodu-korda-moto on

“Mida vähem silmnähtavaid asju, seda puhtam ja korralikum on kodu
.
KUI PINNAD ON PUHTAD KA ASJADEST, PAISTAB KODU KORISTATUD VÄLJA!”

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.