Vajalikud nipid ja trikid, et dušinurk puhtaks saada!

Dušinurk enne ja pärast puhastamist

Dušinurk oli varem minu jaoks alati üks suur mureallikas, kuna tualetis käies hakkab see alati silma. Seega mõtlesin, et teen ühe suure postituse nippide ja trikkidega, mis antud probleemi edaspidiseks ka teie jaoks lahendaks. Järgin allpool olevaid juhiseid ise igapäevaselt ja olen enda koristusrežiimiga väga rahul.

Tahtsin selle postituse teha küll keemiavabalt, aga kahjuks pean tunnistama, et ma ei suuda katlakivi eemaldamise jaoks toimivat ja omatehtud keemiavaba puhastusvahendit valmistada. Ma ei kannata äädikalõhna ja sellepärast ei saa ma ka soovitada teile tugeva äädikalõhnaga puhastusvahendit. Küll aga on mul teile toimiv lahendus, nii et jätkake lugemist.

 

Kuidas puhastada plaaditud seina, klaasi ja vuugivahesid?

Mina soovitan proovida Goodpoint Chemicals Sancleaner toodet. See on happeline (pH <1) sanitaarportselani, WC-pottide, vannide, kraanikausside, kahhelplaatide ja vuugivahede puhastusvahend. Sancleaner eemaldab efektiivselt mustuse, rooste ja ladestunud soolad. Sobib ka vask-, messing-, pronks- ja roostevabast terasest pindade puhastamiseks, samuti lubjasadestuste eemaldamiseks dušisõelalt ja teistelt pindadelt (NB! toode pole soovitatav looduslikule marmorile). Soovitan nimetatud vahendit just sellepärast, et see on praktiliselt lõhnatu ja toimib väga hästi – kasutan seda juba aastaid.

  • Esialgu proovida seda vahendit väikesel pinnal 1:1 lahjendatud kujul veendumaks, et see plaadiga midagi ei tee.
  • Kindlasti ei ole soovitatav kasutada tavalist spreipudelit, sest happelise toote puhul võivad lenduvad osakesed sattuda hingamisteedesse. Kasutage vahuspreipudelit või tehke lahjendatud versioon niisutuspudelisse.
  • Lahjendades lisada vajalik kogus kontsentraati vette, mitte vastupidi. Samuti just sellepärast, et happelise toote puhul võivad lenduvad osakesed sattuda hingamisteedesse.
  • Mitte jätta vahendit kauaks pinnale toimima!

Antud vahend tuleb kanda alati märjaks tehtud pinnale (lasta toimida maksimaalselt 5-10 minutit), puhastamisel kasutada pehmet svammi ning loputada koheselt. Pärast puhastamist võib protsessi korrata. Pärast happe mahaloputamist neutraliseerida pinnad ja selleks võib kasutada soodavee lahust. Kõige lõpus tuleks seinad ja klaas klaasipuhastaja ja käterätikuga kuivatada.

Enne antud segu kasutamist veendu, et vannitoas oleks ventilatsioon sisse lülitatud ja kui võimalik ava ka aken. Kasuta ka ise respiraatorit (vahend küll ei lõhna aga nii hoiad ära lenduvate osakeste sattumise hingamisteedesse) ja kanna ka kaitsekindaid.

Täpsem tooteinfo: https://bit.ly/2vrz85g

Pealekantud vahend, mis sai svammiga laiali ajatud, plaadid puhtaks küüritud ning siis koheselt ka veega ära loputatud.

Seinaplaadid enne ja pärast puhastust. Erilist vahet piltidel näha pole, kuna plaatidel polnudki väga palju katlakivi, kuid hiljem sõrmedega üle tõmmates oli tunda siledamat ja puhtamat pinda.

 

Klaassein enne ja pärast puhastamist.

Kuidas puhastada dušisegisti ja segisti sõel katlakivist?

Kui segisti materjaliks on vask-, messing-, pronks- või roostevaba teras, võid kasutada ka Sancleaneri lahjendatud vahendit.

Mina kasutan aga selle puhul kuuma vee ja sidrunihappe segu – nagu ka veekeetja ja kohviaparaadi puhastamisel. Lisa kuuma vee sisse üks spl sidrunihapet ja pane dušiotsik veidikeseks sinna sisse likku. Ülejäänud osa kraanist ja ka dušivooliku saad samuti svammi ja selle seguga puhtaks küürida.

Kraani sõela ja otsiku puhastamiseks katlakivist kasutan ma aga äädikat. Selleks panen äädika kilekotti ja patsikummi või nööriga segisti külge kinni nii, et vajalik osa oleks üleni äädika sees. Katlakivi tuleb ise lahti ja paari minuti pärast on kõik taas nagu uus.

Pärast puhastamist loputan ja kuivatan nii kraani, segisti ja kui ka vooliku ära.

Dušiotsik enne ja pärast puhastamist

Segisti enne ja pärast puhastamist. Kuigi tegemist on kroomitud segistiga, siis kasutasin siiski samuti Sancleaneri lahjendatud vahendit. Kandsin vahendi peale, puhastasin pehme svammiga ja loputasin aine koheselt maha (neutraliseerin soodaveega). Kindlasti ei tohi jätta vahendit pikemaks ajaks pinnale toimima.

Mustus ja hallitus silikoonil või tihendil?

Siinkohal märgin ära, et hallitusest vabanemiseks ei ole mitte mingit muud lahendust, kui silikoon eemaldada, antud koht korralikult puhastada, lasta kuivada ja siis sinna uus silikoon panna. Silikoonilt ei ole võimalik hallitust mingil muul viisil eemaldada, sest see tekib silikooni sisse.

Kui su dušinurgal (näiteks ustel) on tihendid, siis võta need küljest ära ja proovi puhastada (näiteks nõudepesuvahendi ja vuugiharjaga). Kui aga esmapilgul paistnud mustus on hoopis hallitus, mida ei ole võimalik eemaldada, siis vaheta tihend uue vastu.

Silikoonile tekkinud hallitus, millest saab lahti vaid silikooni eemaldamisel ja sinna uue panemisel.

Kuidas puhastada dušikardinat?

Kõige lihtsam on dušikardin pesumasinas ära pesta. Et aga masinapesu korral kardina küljest kõik mustus lahti tuleks, võiks lisada sinna ka mõned käterätikud. Need aitavad küürimisele kaasa – kasuta keskmisi või suuri käterätikuid. Täpsema pesuprogrammi peaksid leidma kardina küljes olevalt sildilt aga üldiselt vali väiksema temperatuuriga programm. Kui sildil pole trummelkuivatuse kohta midagi kirjas, siis ära seda pesutsüklis lubagi ja riputa pärast pesu kardin kohe tagasi dušinurka ja lase rippudes kuivada.

Kuidas puhastada äravoolutrappi?

Äravoolu puhastamiseks eemaldan kõigepealt trapi pealt sõela osa ning korjan ära kõik seal olevad juuksekarvad. Puhastan trappi Sancleaneri ja väikese harjaga, näiteks vana hambaharjaga, millega pääseb kitsastesse vahedesse.

* Päris ummistuste korral tuleb ilmselt kasutada tugevat keemiat, seega puhasta äravoolutrappi tihti! Profülaktika mõttes võiks aeg-ajalt kasutada ka äravoolu- ja kanalisatsioonitorude puhastusvahendeid.

Trapp enne ja pärast puhastamist.

Kuidas dušinurk aga igapäevaselt korras hoida?

Et enda elu dušinurga puhastamisel lihtsamaks teha ja ka vältida hallituse tekkimist:

  1. peaks vannitoas olema hea ventilatsioon ning see tuleks ka alati pärast duši kasutamist või ka pesumasina töötamist tööle panna;
  2. tuleks pärast igat duši kasutamist seinad ja klaas klaasipuhastajaga puhtaks teha ja kõikvõimalikud kohad ka käterätikuga põhjalikult ära kuivatada. Minul on selleks dušinurgas olemas klaasipuhastaja (TCM firma oma ja ostetud Magaziinist) ja vaid selleks otstarbeks võetud väike froteerätik.;
  3. tuleks pärast duši kasutamist korjata trapi sõela pealt ära sinna kogunenud juuksekarvad;
  4. tuleks kord kuus või nädalas (oleneb, kui suur pere on ja kui tihti dušinurka kasutatakse) pinnad puhastada neutraalse vahendiga – pH 6-8.
Sancleaneri kontsentraat, Amway vahtspreipudelis Sancleaneri lahjendatud vahend, klaasipuhastaja ja froteerätik pindade kuivatamiseks

Minu enda väike nipp veel ka dušinurga hooldamisel on see, et ma ei hoia dušinurgas šampoonide, palsamite, pesuvahendite jms pudeleid. Võtan vajalikud asjad pesema minnes kaasa, pärast pesemist kuivatan need ja panen tagasi kappi või riiulile. Mulle lihtsalt ei meeldi need metallist nurgariiulid, mis ajaga roostetama hakkavad, ja mulle ei meeldi ka pesuvahendite hoidmine dušinurgas silmnähtaval kohal. Mõnedel on dušinurk niimoodi asjadest alati pungil, kuid see ei ole minu maitsele. Mida vähem asju, seda ilusam vaadata ja tegelikult ka vähem koristada ja hooldada – mulle meeldib nii!

* Kui sul on olemas aurupuhasti, siis soovitan ka seda kodus koristamisel kasutada. Auruga puhastamine on keemiavaba, tervisele ohutu ja ei tekita allergilisi reaktsioone. Aurupuhastid tapavad 99% kõikidest mikroorganismidest, seega leiavad oma lõpu kõik allergeenid, viirused, hallitus, tolmulestad ja bakterid.


GOODPOINT CHEMICALSI E-POES KASUTA SOODUSKOODI “MEIEELUILU” JA SAAD -10% SOODUSTUST KÕIKIDELT GOODPOINT CHEMICALS TOODETELT

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.