Pesa sai valmis juba enne uue beebi sündi, kuid nüüd beebiga kodus olles saan aru, et see on lihtsalt must-have asi minu jaoks. Hea turvaline on beebit pesaga diivanile või teise tuppa tuttu jätta, ilma et peaks muretsema ümberkeeramise (mitte, et meie 2-nädalane Elli kohe kohe keerama hakkaks…), maha kukkumise vms pärast. Samas on sellega hea magavat beebit ühest kohast teise transportida, ilma et ta und segada.
Beebipesa valmistamine võttis minu päevast müstilised 3,5 tundi ning ka rahaliselt materjali poole pealt kuskil 20 eurot. Enda lapse jaoks oli ettevõtmine seda väärt, kuid nö tellimuste peale ma seda kindlasti teha ei tahaks ega viitsiks. Käsitöö on niigi kallis! Kes aga ise meisterdada ei oska, taha või ei viitsi, siis netist leiate paljusid beebipesa valmistajaid. Kindlasti soovitan uutel emadel endale beebipesa muretseda!
Vaja läheb:
- puuvillast kangast (antud kangad sain -60% allahindlusega Kangadžunglist, kokku maksid 14,80 €)
- ilupaela (-60% allahindlusega Kangadžunglist 4 meetrit maksis 1,02 €)
- tapeeti vms suuremat paberit lõike tegemiseks, markerit, kääre
- õhukest porolooni pehmenduseks – sain kohalikust käsitööpoest suure tüki 3 euroga
- padjatäidet – sain kohalikust käsitööpoest kaks kotitäit kokku ~5 euroga
- õmblusmasinat, kääre, niiti, kangakriiti jms
Valmistamine:
- Tee tapeedile sobilike mõõtude järgi lõige. Pilt nr 2. Mina kasutasin Googlest pärit pilti lõike tegemiseks.
- Lõika kangast lõike järgi välja nii esi- kui tagatükk.
- Aseta paremad pooled vastakutti ning õmble välimine äär kokku. Pildilt nr 3 ja 4 näed, kust kuhu on vaja õmmelda.
- Pööra töö ümber ja õmble õmmeldud koha ehk ääre peale ilupaela tunnel. Hiljem tuleb sinna sisse haaknõelaga ajada ilupael beebipesa kokkutõmbamiseks. Pildid nr 5 ja 6.
- Õmble pahemalt poolt kokku ka beebipesa sisemine äär, kuid jäta mõlemalt poolt väike ava padjatäite toppimiseks. Pildid nr 7 ja 8.
- Pööra taas töö ümber ja õmble pahemalt poolt ka selle osa alumine äär, kuhu läheb hiljem poroloon põhja pehmenduseks. Pilt nr 8.
- Pööra töö ümber ja õmble beebipesa sisemine osa – õmblus ääre ja põhja vahel. Pildid nr 9 ja 10.
- Haaknõela abil aja ilupael läbi beebipesa külge õmmeldud ilupaela tunneli. Pilt nr 12.
- Täida beebipesa äär padjatäitega ning õmble käsitsi salapistega varem lahti jäetud osa kinni. Pildid nr 13 ja 15.
- Tee tapeedile beebipesa põhja mõõdu järgi lõige, mille abil lõika poroloonist välja pehmendus beebipesa põhja jaoks. Lõikasin lõike äärest 2 cm võrra väiksema pehmenduse, et see ilusti ära mahuks. Pildid nr 9 ja 11.
- Pane pehmendus sisse ning õmble õmblusmasinaga äär alt kinni. Pilt nr 14.
- Pingulda ilupael ning tee topelt sõlm.
















19 thoughts on “Õmblemine: Beebipesa”
Väga lahe, et selle õpetuse oled siia pannud, ma uuel aastal kindlasti proovin ka seda teha :) Siis jagan oma kogemusi :)
Kust sa nii soodsalt porolooni/vatiini said ? :) Kas Abakhanist ?
Sindis on üks käsitöötarvete pood. Seal oli nii soodsalt saada jah :)
Tükk aega kaalusin, et kas oma esimesele lapselapsele ka beebipesa teha või mitte. Olen suur käsitööhull nagu nii mõnigi teine.Siit lehel sain veelgi innustust juurde ja nüüd ta pea valmis ongi.Õnneks olid mul pea kõik materjalid kodus olemas ja tuli osta ainult poroloon.Põnev oli teha ja nüüd veel nöör pingutada ja beebile tutvustada. Tema vanematele ka. Tänud toreda õpetuse eest .
Väga tore kuulda, et keegi veel indu ja õpetust sai antud postitusest. Kindlasti meeldib pesa nii vanematele kui ka uuele pisibeebile :)
Jah, kõigile meeldib ja titale samuti.Just jagasin teie head õpetust FB-s.Loodan,et see onlubatud. Tõesti väga hea ja arusaadav õpetus ja tore tegevus.
Olen sellest pesa tegemisest ja pesast ikka nii rõõmus, et jagasin seda FB-s. Loodan, et te ei pahanda. Unustasin tol korral teilt luba küsida. Aga õpetus on väga innustav ja tegemine puhas rõõm.
Loomulikult ei pahanda! Valmistatud pesadest võite kõik mulle pilte ka saata ;) Tore, kui enda blogiga kellelegi rõõmu saan pakkuda!
Superhea õpetus – meile on seda augustis vaja, aga juba esitati soov – esimene töö esimesele beebile tulevaselt vanaemalt :) (nii naljaks tunne)
Kihvt! Kui valmis saad, võiksid pildi ka saata tehtud tööst :)
Tere sooviks teada palju kangast vaja osta oleks
Täpsemalt näed minu mõõte lõikest tehtud pildi pealt aga kahest 1m x 1m tükist tuleb välja.
Tervist! Väga ilus ja asjalik beebipesa õpetus! Teen ka enda pisipojale, kes septembris sündimas :)
Küsiks, kuidas seda pesta oleks võimalik, kui poroloon põhjaks on?
Ette tänades,
Marilin
Nii tore, et järele proovid! Saada mulle palun pärast ka pilt enda tehtud pesast :)
Porolooni osa pesin lihtsalt käsnaga, kui mõni plekk peale tuli. Põhja peale tegin aga ühe nö lina samast materjalist (kahekordsest riidest, et ühelt poolt täpiline riie ja teiselt poolt too lilleline riie). Selle tegin paar cm suurema, et saab ääre alla suruda ja jääb sinna ilusti kinni. Selle tegin hiljem valmis ja unustasin postitusele lisada!
Pingback: Beebipesa | Kodu keset Aedlinna
Pingback: Kuidas teha beebipesa? – Karu Kati Käsitöö
Kuna kommentaariks ei saa pilti lisada, siis saadan lingi mille kaudu näeb minu pesa. Selle valmimisel oli väga suureks abiks see blogi postitus siin lehel. Suured tänud selle eest!
https://karukatikasitoo.wordpress.com/2017/08/09/kuidas-teha-beebipesa/
Väga ilus pesa! 👏 Tänud tagasiside eest! Ja väga kihvt blogi 😉
Mulle meeldib sinu blogi ka! Kuidagi liiga paljud blogid viimasel ajal räägivad tühjast tähjast. Olen alati õnnelik kui leian mõne sisuka asja 🙂