Arvamus: Varstolmuimeja Dyson V8

varstolmuimejaTeen kiituse suunas esimese toote arvustuse/arvamuse siin blogis, kuna meie uus “pereliige” lihtsalt vajab seda. Nimelt räägin siis varstolmuimejast Dyson V8 Absolute. Tegemist ei ole sponsoreeritud postitusega, soetasime antud kodumasina ise ning postitus on lihtsalt meie puhas promo ühele küll kallile aga tõesti heale tööriistale.

Eellugu:

Meie endine tolmuimeja andis pärast 4 aastat otsad ning samas oli mul selle üle ka hea meel. Tegemist oli tavalise tolmuimejaga, mille esimeseks suureks miinuseks oli tolmukottide kasutamine (sest neid läheb palju ja need maksavad palju – 4 tk 10 eurot) ja teiseks see juhtmemajandus ja suure tolmuimeja vedamine ühest kohast teise. Seega tegin nüüd veidi teadlikuma valiku ning pärast 2-3 kuud ilma tolmuimejata elamist leidsin meile ka täiesti õige asja. Sain vahepeal sõbranna käest ka proovida lihtsalt katsetamise mõttes varstolmuimejat ja selle tulemusena teadsin, et see on minu jaoks praktiline asi, kuna lihtne kasutada ja koguaeg käepärast võtta. Küll aga jäin ma kahtlema, kas võimsus on ikkagi nii hea, et tõmmata puhtaks vaibad magamistoas (täiesti vaipkatte all) ja esikus (porivaip täies ulatuses). Seega oli väike mõte soetada kaks masinat – tolmuimeja suureks koristuseks ja varstolmuimeja igapäevaseks toimetamiseks. Kui aga hakkasin hindasid ning plusse ja miinuseid süvendunult üles märkima, sai selgeks, et ega hullu hinnavahet ei tulekski.

Leidsin aga ühe USA youtuberi videost selle imelisena tunduva masina ja otsustasin uurida, kas seda on võimalik ka Eestisse saada. Üllatuseks leidsin, et Eestis on olemas selle firma edasimüüja ja et lausa Euronics müüb seda ka – isegi Pärnus kohal olemas. Tegin elukaaslasele põhimõtteliselt puust ja punaseks selgeks “Kallis, mul on seda vaja!”. Õnneks oli ta nõus ja siiani samal arvamusel, et see oli parim otsus meie jaoks see masin endale osta. Kasutame seda kodus igapäevaselt kõikidel pindadel ja samuti saab lihtsa vaevaga puhtaks ka meie auto. Praeguseks hetkeks oleme seda kasutanud 3 kuud. Kindlasti on see ~600 eurot puhtalt ühe kodumasina eest (sest tolmuimejaid saab osta ka juba alates 60 eurost) välja käia kindlasti liialt suur summa aga minu kui igapäevaselt lastega kodusoleva emana näen, et see masin on seda igati väärt. Seega palun sellepärast meie ostu üle mitte halvustavalt mõelda, siiski tegemist vajaliku asjaga ja nagu ka elukaaslasele ütlesin “Ma ei taha ju iPhone’i või kallist kotti või kella. Ma tahan Dysonit!” :) Nüüd aga täpsema info juurde.

  1. Masin kinnitatakse hoidjaga seina külge, kust on seda imelihtne võtta ja tagasi panna. Laadimine käib selle seinakinnituse kaudu (saab ka lihtsalt juhtmega seina ühendada). Mulle meeldib, et tal on statsionaarselt oma koht seina peal, et ei pea kappi panema ja vajadusel välja võtma.
  2. Tegemist on varstolmuimejaga, seega jääb ära igasugune juhtmemajandus. See, et tegemist on varstolmuimejaga, tähendab ka seda, et ongi vaid see käeshoitav masin, et ei pea nagu tavalist tolmuimejat torupidi endale lähedale või kaugele või ühest toast teise tõmbama ja liigutama.
  3. Masinaga on kaasas 5 erinevat otsikut.
    1. põrandale (motoriseeritud otsik) – meil kasutusel igapäevaselt pika toru kaudu, ehk sellisena ta seisab meil seinakinnituse küljes, et seda koheselt saaks kasutada. Motoriseeritud otsik tähendab, et nendel otsikutel on veel eraldi lisaks sisseehitatud mootor.
    2. vaibale (motoriseeritud otsik) – samuti kasutatav pika toru kaudu, et teha puhtaks vaibad. Vaipade puhastamise puhul kasutan aga turbovõimsust ja tõesti see kooslus teeb vaibad puhtaks. Isegi esiku porivaiba ja elutoas oleva pikakarvalise vaiba. Efekt sama (või isegi parem) mis tavalise (nt meie eelmise) tolmuimejaga.
    3. loomakarvadele (motoriseeritud otsik) – sellise eesmärgiga see on, meil küll loomi pole aga puhastan selle otsikuga näiteks diivanit, madratseid, patju.
    4. otsik karvasega või ilma
    5. pikk otsik – neid kahte kasutan tõesti igasugusteks väiksemateks asjadeks. Näiteks nende kahe otsikuga käib meil auto puhastamine.
  4. Masinal on kaks võimsust – tavaline ja turbo. Tavalisega tõmban põrandaid igapäevaselt, turbot (3-kordne imamisvõimsus) kasutan vaipade ja auto puhul, kui ikka vaja tõesti sügavamalt mustust välja imeda.
  5. Aku kestvus on väga hea. Vastavalt reklaamitule kestab aku 40 minutit (tavavõimsusel tavalise otsikuga; 25 minutit tavavõimsusel motoriseeritud otsikuga) ja 7 minutit (turboga kasutamisel). Aku laadimine võtab 5 tundi. Näiteks oskan tuua, et kui kasutame seda masinat igapäevaselt ja päeval mitmeid kordi (korra päevas ka turboga kindlasti porivaiba puhastamisel), siis laeme akut 1-2 korda nädalas. Masinal on peal ka näidik, mis laetusest ja tühjaks saamisest märku annab.
  6. Ei ole tolmukotte, on tolmuanum. Kogutud mustuse saab eemaldada ühe käeliigutusega.
  7. Tolmuimeja osad on lihtsasti lahtivõetavad ja puhastatavad (pestavad).

varstolmuimeja varstolmuimeja varstolmuimeja varstolmuimeja

Risk puhtalt Youtube’i tutvustava video põhjal endale see masin soetada oli küll suur ja hirmuäratav, kuid nüüd ma lihtsalt vajan seda Dysonit koguaeg. Enam ei tundu see tolmuimejaga mässamine nii suure ettevõtmisena ja koguaeg on kodus põrandad ja pinnad puhtad. Ka autot hoiame tänu sellele masinale koguaeg korras. Hetkel ei oska küll ühtegi miinust välja tuua, sest oleme enda ostuga väga rahul. Olen aus – suure tolmuimejaga elades ma lihtsalt ei viitsinud seda vahel kapist välja võtta ja tõmbasin vaipasid ja üldse põrandat mõned korrad nädalas. Nüüd aga mitmed korrad päevas. Koristamine on minu jaoks tähtis ja selle masinaga lausa lust!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.