Lõkkeplats

Oleme mitmed suved planeerinud endale teha üks korralik lõkkeplats ning lõpuks saigi see valmis. Selles postituses jagangi täpsemat infot, kuidas me enda lõkkeplatsi valmis tegime, mida selleks kasutasime ja palju midagi maksis.

DIY projektidega saab asi meie jaoks alati alguse Pinterestist ideede otsimisega. Olin leidnud mitmeid variante, mis mulle väga meeldisid ning ka Toomas kiitis need heaks. Olime mõelnud seda lõkkeplatsi teha mitmel erineval moel, kui lõpuks leidis Toomas netist selle ümmarguse lõkkeaseme kivid.

Palju midagi maksis ja mida täpsemalt kasutasime?

Ümmarguse lõkkekoha kivid on ostetud Eximp OÜ kodulehelt ja need maksid koos transpordiga 296,34 eurot. Sinna juurde ostis Toomas poest ka kiviliimi (~14 eurot) ning liimis viimase kihi kivid ka kinni. Selle lõkkekoha sisemuse läbimõõt on 1 meeter. Lõkkeaseme põhja pani Toomas liiva ning lõkkeaseme siseseintele paneme veel ka lisaks samottkivi, et kivid kuumakahjustusi ei saaks. Sinna juurde kasutas Toomas ära ka meil olemasolevad tänavakivid. Tänavakivi tegime aluseks just sellepärast, et meie robotmuruniiduk saaks ilusti ka muru ümbert ära niita ja ei peaks ise selle pärast muretsema.

Väljamõõdetud uue lõkkeplatsi suurus – 2 x 2 meetrit
Tänavakivi alla sai pandud geotekstiil ja peenem killustik.
Valmis lõkkeplatsi alus.
Esimese kihi ladumine.
Viimase kihi kivid kinnitas Toomas kiviliimiga.

Vaata veel ka teisi TEE ISE projekte!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.