Põhjalik koristus ehk suurpuhastus

Suurpuhastus

Ma tunnen, et pean aeg-ajalt tegema kodus põhjaliku koristuse. Praegu on selleks just ideaalne aeg, sest talvest on saanud kevad ja ees on ootamas ka suvi.

Mulle tohutult meeldib Eestis elada just sellepärast, et aastaajad vahelduvad täpselt sellel ajal, kui ma hakkan ühest või teisest aastaajast väsima ja vajan muutust. Aastaaegade vaheldumisega kaasnebki muutuste vajadus ka enda ümbruses. Suurpuhastus ongi sel hetkel see, mida ma vajan, sest see annab mulle tõuke nagu uueks alguseks. Kuidas aga sellise põhjaliku koristamisega alustada ja mida täpsemalt teha?

Ennekõike mainin ära, et räägin siis seekord just koristamisest ja eelkõige just nende asjade ja kohtade puhastamisest, millele me igapäevaselt tähelepanu ei pööra.

KUIDAS ALUSTADA?

Alustamiseks peaks alati olema eesmärk ja põhjus ning ka plaan. Kus ja miks sa tahad põhjalikku koristust läbi teha? Millal sa seda teed? Vali endale nädalas mingi kindel päev ja kindel asukoht (ruum) kodus, millega tegelema hakkad. Arvesta ka ajaline kulu, mis võib antud ruumi koristamine võtta ja võib-olla on vaja veel midagi suuremat teha ja planeerida. Näiteks laenutada tekstiilipesur või arvestada aega ka kohe pärast koristust vaiba keemilisse viimiseks. Kõik tuleb ajaliselt ja tegevuste osas ära planeerida ja kirja panna, sest siis on tõenäosus suurem, et kõik vajalik saab tehtud.

Suurpuhastus

MIDA ON KORISTAMISEGA ALUSTAMISEKS VAJA?

Kui plaan on paigas ja kõik vajalikud etapid ja asjad on läbi mõeldud, siis enne koristustöödega alustamist võta samasse ruumi kaasa kõik koristuseks vajalik. Minul on selleks: mikrofiibrist lapid, üldpuhastusvahend, tolmuimeja, põrandapesumopp ja pesukorv. Mida ja milleks ma kasutan, saad lugeda minu ühest eelnevast blogipostitusest “Nipid kiireks koristuseks”.

Soovitan põhjaliku koristamise ajaks võtta endale kõrvale ka märkmik ja pliiats. Sinna saad koristuse ajal kirja panna kõik vajalik, mis koristamise ajal on vaja üles märkida. Näiteks kui on vaja midagi osta, seina on vaja värvida või pahteldada või üleüldse mingid ideed, mis sul koristatava ruumiga pähe tulevad.

suurpuhastus süsteemi järgi

Soovitan alati koristamise puhul kasutada põhimõtet “kellaosuti suunas ja ülevalt alla”. Selleks valin ma ühe koha ruumis ja liigun järjest paremale. Samas koristan ma suunaga ülevalt alla. Seda kõike sellepärast, et ükski koht ei jää niimoodi vahele.

Väga tähtis on põhjaliku koristamise puhul meeles pidada, et kõik kohad on vaja ära puhastada ja just eriti need kohad, mida igapäevaselt ei puhasta. Näiteks pesta ära aknad, kardinad, vaip jne.

Suurpuhastus

TÄHELEPANEKUD

Soovitan panna mängima energiat andev muusika, mis tekitab positiivset meeleolu ja aitab koristamisele kaasa. Lülita välja (või pane hääletu peale) enda telefon ja tegele vaid ühe kindla asjaga – põhjaliku koristamisega.

Jää koristamisel põhimõtte juurde, et sa ei lahku sellest ruumist – kõik sinna ruumi mittekuuluvad asjad pane pesukorvi, mille tühjendad alles pärast koristamisega lõpetamist.

Head suurpuhastust!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.