Organiseerimine ka söögitegemisel! Paljud mõtlevad, et milleks nüüd selline nädalamenüü ettemõtlemine ja planeerimine, aga uskuge mind, see hoiab nii palju aega, raha ja närve kokku, kui see kõik enneaegselt välja mõelda ja selle järgi tegutseda. Seda enam, kui oled samuti igapäevaselt töötav mitme lapse ema. Siin on uuendatud versioon nädalamenüüst, mida mina kasutan!
Et igaks nädalaks ei peaks uut lehte printima ja et hoida kokku nii raha kui ka loodust, siis soovitan nädalamenüü ühe korra välja printida ja panna läbipaistva kiletasku vahele (lõika köitmiseks mõeldud äär ära) või lamineerida.
Asjade ülesmärkimiseks on kaks võimalust:
- Kile peale saab märkmeid teha tahvlimarkeriga, mida saab hiljem ära kustutada (need on samad märkerid, millega laste tegevuskaartidele saab kirjutada, joonistada) – üksikult ostes näiteks SIIN.
- Kasuta post-it märkmepabereid ja kirjuta kõik vajalik pastakaga üles.
Kuidas aga raha niimoodi kokku hoida? Mina teen nii, et …
- Uurides külmkappi, sügavkülma, sahvri- ja kuivaineriiuleid, teen iganädalaselt inventuuri, mis on mul olemas ja mida ma saaksin nendest olemasolevatest toiduainetest ära kasutada.
- Sellest lähtuvalt planeerin toidud nädalamenüüsse.
- Märgin kas siis telefoni “notes” rakendusse või nädalamenüü juures olevasse “Mida poest osta?” nimekirja üles asjad, mida on vaja nende toitude tegemiseks juurde osta.
- Tellin toidu enamasti e-coop või e-selveri e-poest.
Niimoodi mitme asja koostööl ja ka kalendri abil (äkki mõnel õhtul oleme sünnipäeval või mõni päev sööme näiteks hoopis kohvikus) märgin nädalamenüü lehele toidud, mida selleks päevaks valmistada olen planeerinud.
Kui selline planeerimine tehtud, teen arvutist e-poest meie pere toidupoe nädala eelarve järgi ka tellimuse ning sedasi hoian ka poes käiguta aega ja ilmselt ka raha (emotsionaalne isudega poodlemine jääb ju ära) kokku. Kuna nädalane toidumenüü on nüüdseks varem välja mõeldud ja kõik vajalikud asjad kodus kappides olemas, siis ka närvid puhkavad, kuna tean täpselt, mida õhtuks süüa teen.
Kes veel niimoodi pere nädalamenüüd planeerib? Jagage nippe ja trikke, mida ka ise toidumenüü koostamisel kasutate ja järgite!
Kirjuta oma kommentaar