Koristamine

Kuidas puhastada nõudepesumasinat?

IMG_0016Käesolev postitus ja video on eelkõige mõeldud inimsetele, kellel on kodus nõudepesumasin, sest jagan nüüd teile nippi, kuidas seda masinat puhastada! Keegi ilmselt ei mõtle selle peale aga ei, nõudepesumasin ei ole isepuhastuv. Rutiinset puhastamist vajab nii masina filter, tihendid ja ka kogu sisemus. Protsess on lihtne, odav ja kiire, seega alustame!

Vaja läheb:

 • äädikat
 • soodat

I etapp:
Kõigepealt eemalda nõudepesumasina põhjas olev filter. Pese see kraani all nõudepesuvahendi ja svammiga puhtaks ning aseta filter omale kohale uuesti tagasi. Siis puhasta tihendid ja ukse küljed, kuna ka sinna koguneb toidujäätmeid ning neid masin ise ei pese.

II etapp – ÄÄDIKAS:
Kalla kruusitäis äädikat masina põhja ning pane masin tööle kõige pikema ja kõrgeima temperatuuri programmiga. Äädikas eemaldab masinasse jäänud vanad toiduosakesed ning aitab eemaldada halva lõhna.

III etapp – SOODA:
Programmi lõppedes puista masina põhja tavalist söögisoodat ja pane masin tööle kõige lühema programmiga. Sooda aitab eemaldada igasugused plekid, teeb nõudepesumasina säravpuhtaks ning eemaldab samuti halva lõhna.

Collage 1IMG_0014Nii lihtne see oligi – masin on selleks korraks puhas! Sellist puhastust võiks teha paar korda aastas kindlasti. Küll aga võid Sa alati sel ajal, kui masin näitab, et tuleks lisada soola ja loputusvedelikku (kuskil kuus korra) lasta masinal lihtsalt äädikaga kõige pikem tsükkel läbi teha. Sellist rutiini tehes ei pea sa kunagi muretsema, et klaaside tuhmumine, veejäljed söögiriistadel või masinast tulev halb lõhn on ilmtingimata halvast pesu- või loputusvahendist. Samal põhimõttel saab puhastada ka pesumasinat, kuid sellest juba pikemalt ja täpsemalt eraldi postituses ja videos.

Loe veel ka...

25 Comments

 1. Siret says:

  Aitäh, mul oli just hetkel see teema päevakorras ja nüüd saan kohe su antud nipi järgi proovida ;)

  1. Marie says:

   Proovi ja anna märku, kuidas lõpptulemusega rahule jäid :)

   1. Siret says:

    Väga mugav ja lihtne viis puhastada… Ja pole mingit ime keemiat poest vaja :) Nüüd ja alati kasutan seda nippi nõudepesumasina puhastamiseks.

   2. Karin says:

    Nõudepesumasina remondimees soovitas kasutada igapäevaselt nõudepesuks pulbrit, mitte tablette ja äädikas lisada pärast seda, kui pesuainete karbik on lahti plõksanud.Siis uks avada ja äädikas lisada.

 2. Kristina says:

  Tänud Marie. Just vaatasin oma kalendrit ja päevakorras on pesumasina ja nõudepesumasina puhastus rutiin :D tänud nippid eeest.

  1. Marie says:

   Aga palun! Loodan, et see nipp teeb Su toimetused lihtsamaks ning jääd lõpptulemusega rahule :)

 3. marmelaad says:

  Soovitan kasutada loputusvahendina äädikat – klaasid on alati säravad ja mingit halba lõhna, mida eemaldama peaks, pole masinasse kunagi tekkinud. Tihendeid ja filtrit muidugi pesen vahel harva ka.

  1. Marie says:

   Katsetan Sinu nippi loputusvahendi kohta :) Aitäh!

 4. Lisan mõne mõtte. Kui masinatel valida kõige pikem programm ja kohe äädikas sisse valada, võib sellest ilma jääda – üldjuhul on pikal programmil eelpesu st masin pumpab ca 10-15 min pärast kogu oma sisu välja. Minu enda masinal on kõige pikema programmi valimisel automaatselt küljes isegi 2 eelpesu – panen kella helisema, et tabada hetke, mil aparaat võtab lõpuks sisse just selle vee, mida 70-ni kuumutama hakkab. Avan siis luugi ja lisan äädika pesuveele.
  Igapäevase klaasiilu saavutan ma nii, et panen tableti masina luugil olevasse karpi ja katan üleni sidrunhappega – niiet karbi kaaneke vaevu kinni läheb. Siis on kindel, et hape sattub pesuvette õigel hetkel, pikal kuumutamisel-pesul, mitte ei pumbata teda enne välja.

  1. Marie says:

   Sinu tähelepanek on väga hea. Uurin enda masina kohta ka selle eelpesu info välja :) Ja katsetan ka Sinu sidrunihappe nippi. Aitäh tähelepaneku ja nipi eest :)

 5. Kristel says:

  Kas kasutusel oli 30% tehniline äädikas või valge veini äädikas?

  1. Marie says:

   Mina kasutan 30%-list söögiäädikat.

 6. pille ambur says:

  Head nipid. Mul on pesumasin niiskes ruumis ja tihendid pidevalt niisked. Peab iga kord peale pesu väljavõtmist need ära kuivatama. Liskas jääb masinasse alati ka jääkvesi, mis hakkab haisema. Seega teen pärast iga pesupesemist , kui madin jääb pikemaks seisma ka jääkvee väljapumpamise. Ja kord kuus sidrunhappega masina pesu .

  1. Marie says:

   Aitäh kommentaari eest! Sidrunhape on tõesti üks tänuväärt asi, mida saab kasutada väga paljudes kohtades :) Minu täpsem rutiin pesumasina puhastamisest varsti ka blogis üleval :)

 7. Pilke says:

  Palju õnne neile kes oma masinasse äädikat valavad. Varsti võite lihtsalt poest uue osta. Teadagi äädikas muudab tihendid rabedaks. Iga asja jaoks siiski valida just selleks mõeldud aine.

  1. Marie says:

   Eks ma siis annan märku, kui uue masina ostan äädika kasutamisest tingitult :D

   1. Katrin says:

    Suured tänud!
    Nii lihtne see oligi nyyd palju vähem kodu tööd.;)

 8. Kristel says:

  Kui küsida tohib, siis kas sa võiksid avaldada enda nõudeka mudeli?

  1. Marie says:

   Electrolux ESL6301LO

 9. Kairi says:

  Kui soovitus oli kasutada nõudepesul pulbrit mitte tabletti, siis millist pulbrit kasutate? Ma pole väga poes silmanud nõudepesumasina pulbrit.

  1. Marie says:

   Tere, Kairi! Mina ei ole kunagi poest nõudepesumasina pulbrit ostnud ja ei oska ka midagi soovitada või selle kohta öelda. Küll aga saab minu tehtud nõudepesumasina tablettide valmistamise segust ise teha ka pulbrit (tablettide valmistamise õpetus on blogis olemas). Pulbri osas aga siis tuleks see segu kandikule laiali laotada ja aeg-ajalt segada ja kätega pudistada, et moodustuks pulbrilaadne asi.

   Nõudepesumasina tablettide õpetus!

 10. Kristi says:

  Tere!
  Kuidas Sa seda äädikat nõudekas kasutad, kas lahjendatud või lahjendamata kujul?
  Lisaks see, et kuna minu nõudekal ei ole normaalprogramm, kas siis sobib ka ECO programm ilma eelpesuta, mis kestab 1h 10min?

  1. Marie says:

   Lahjendamata kujul. Nõudeka puhastamise 2. etapis on vajalik kasutada kõige kõrgema temperatuuriga ja pikimat programmi, 3. etapis kõige lühemat programmi. Need programmid on masinatel ja firmadel erinevad.

 11. Kristi says:

  Aga kuidas Sa seda äädikat loputusvahendina kasutad, kas enne lahjendad või mitte

  1. Marie says:

   Ei lahjenda :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga