Nõudepesumasina puhastamine

nõudepesumasina puhastamineKäesolev postitus ja video on eelkõige mõeldud inimestele, kellel on kodus nõudepesumasin, sest jagan nüüd teile nippi, kuidas seda masinat puhastada! Keegi ilmselt ei mõtle selle peale aga ei, nõudepesumasin ei ole isepuhastuv. Rutiinset puhastamist vajab nii masina filter, tihendid ja ka kogu sisemus. Nõudepesumasina puhastamine on lihtne!

Vaja läheb:

1. etapp:

Kõigepealt eemalda nõudepesumasina põhjas olev filter. Pese see kraani all nõudepesuvahendi ja -svammiga puhtaks ning aseta filter omale kohale uuesti tagasi. Siis puhasta tihendid (eemalda need selleks hetkeks, kui on võimalik) ja ukse küljed, kuna ka sinna koguneb toidujäätmeid ning neid masin ise ei pese.

2. etapp – ÄÄDIKAS:

Kalla kruusitäis äädikat masina põhja ning pane masin tööle kõige pikema ja kõrgeima temperatuuri programmiga. Äädikas eemaldab masinasse jäänud vanad toiduosakesed ning aitab eemaldada halva lõhna.

3. etapp – SOODA:

Programmi lõppedes puista masina põhja tavalist söögisoodat ja pane masin tööle kõige lühema programmiga. Sooda aitab eemaldada igasugused plekid, teeb nõudepesumasina säravpuhtaks ning eemaldab samuti halva lõhna.

nõudepesumasina puhastaminenõudepesumasina puhastamineNii lihtne see nõudepesumasina puhastamine ongi – masin on selleks korraks puhas! Sellist puhastust võiks teha paar korda aastas kindlasti. Küll aga võid sa alati sel ajal, kui masin näitab, et tuleks lisada soola ja loputusvedelikku (kuskil kuus korra) lasta masinal lihtsalt äädikaga kõige pikem tsükkel läbi teha. Sellist rutiini tehes ei pea sa kunagi muretsema, et klaaside tuhmumine, veejäljed söögiriistadel või masinast tulev halb lõhn on ilmtingimata halvast pesu- või loputusvahendist. Samal põhimõttel saab puhastada ka pesumasinat, kuid sellest juba pikemalt ja täpsemalt eraldi postituses ja videos.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.