Tee ise projektid

Tee ise: Nõudepesumasina tabletid

Olen koduses keemias suurema tühjenduse teinud – ausalt, seda kõike polegi vaja, et asjad puhtaks saaks. Suurem risk on hoopis, et see keemia meie naha või suu kaudu kehasse imbub. Poest ostetud  ja keemiat täis nõudepesumasina tabletid võivad olla paljude meie tervisemurede põhjuseks. Ma ei tee mingeid konkreetseid vahendeid maha ega hakka ka üdini ökoks, kuid lihtsalt ma ei suuda paljusid vahendeid juba nende vänge haisu pärast kasutada.

Täiendasin nõudepesumasina jaoks valmistatud tablettide retsepti, et tulemus oleks alati suurepärane ja et ka kõik klaasid jääksid pärast pesu ilusaks. Varem valmistatud retsepti järgi jäid klaasid vahel tuhmiks või ei saanud üleüldse puhtaks. Nüüd olen aga täiendanud retsepti nii, et jään pesutulemusega alati rahule.

Kui kaua võtab tablettide valmistamine aega ja kui palju need maksma lähevad?

Nende omatehtud tablettide valmistamine võtab umbes 15 minutit, kivistumine ööpäeva ja sellest kogusest tuleb kuskil 35 tabletti (oleneb kuubikuvormist). Juba hinna poolest on odavam neid tablette ise teha! Ühe tableti hinnaks tuleb ~0,04 €. Toimivad väga hästi koostöös äädikaga, mida kasutada loputusvedelikuks.

Vaja läheb:

Valmistamine:

Pane kõik koostisosad kaussi kokku ja mudi käega (kasuta kummikinnast) ühtlaseks massiks. Nõudepesuvahend tekitab vahu ja mõnusalt imeliku tekstuuri. Tõsta lusika abil segu jääkuubikuvormi ning lase veidi seista. Vajuta sõrme või lusika otsaga iga kuubiku pind tasaseks ja suru kuubiku mass tihedalt kokku. Jäta kapi peale ööpäevaks kivistuma. Pärast seda võta kuubikud vormist välja ja hoiusta õhukindlas anumas.

Kokkusegamisel tekib selline vaht.
Pärast veidi aega seismist surun lusika otsaga massi allapoole.

Kuidas tablette kasutada?

Kasuta tavapäraselt 1 tablett 1 masina nõude kohta. Soovitan kasutada tavalist programmi – minul programm “Normal” 65 kraadi ja 1,5 tundi (mitte 30-minutilist kiirprogrammi). Neid tablette kasutades soovitan loputusvedelikuna kasutada tavalist söögiäädikat. On palju neid, kes ütlevad, et äädikas hoopiski rikub su masinat ja söövitab tihendeid, kuid mina saan öelda, et minu nõudepesumasin ega pesumasin, kus ma äädikat igapäevaselt kasutan, töötavad ideaalselt ja nendega pole midagi juhtunud.

Loe veel ka...

6 Comments

 1. jaanika says:

  Väga põnev, proovin kindlasti. Aga mul on nõudepesuvahendiks Amway vahend, mida tuleb veega lahjendada. Kas tablettide tegemiseks kasutan lahjendamata nõudepesuvahendit või lahjendatud varianti?

  1. Marie says:

   Amway nõudepesuvahendi kohta ei oska ma infot anda, et kas lahjendatud või lahjendamata varianti proovida. Ma ei ole seda kasutanud kunagi ja sellepärast ka teadmine puudub. Kui järele proovid, anna kindlasti tagasisidet 😊

 2. Kristiina says:

  Söögiäädika kasutamise kohta kodumasinates olen erinevaid asju lugenud, et muidu hea asi, aga tihendeid kahjustab.
  Kaua sa seda äädikat oled nõudekas kasutanud?

  1. Marie says:

   Nõudepesumasina puhastamisel kasutan äädikat juba 4 aastat. Nüüd aga pool aastat olen kasutan seda igapäevaselt loputusvahendi asemel.
   Pesumasinas kasutan äädikat põhimõtteliselt samuti igapäevaselt – lisan äädikat näiteks valge pesu puhul alati; ka halva lõhna eemaldamiseks – näiteks kui lasteriided on pissiseks saanud.

 3. :) says:

  Tere Marie!
  Kuidas Sa seda äädikat nõudepesumasinas kasutad? Lahjendatud või lahjendamata kujul?
  Kuna minu masinal tavaprogrammi ei ole, kas sobib ka ökoprogramm ilma eelpesuta?

  1. Marie says:

   Lahendamata kujul valan äädika loputuvahendi sahtlisse.
   Jälgi millise temperatuuriga antud ökoprogramm Sul on. Kas see suudab tableti lahustada?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga