Tee ise: Nõudepesumasina tabletid

Olen koduses keemias suurema tühjenduse teinud – ausalt, seda kõike polegi vaja, et asjad puhtaks saaks. Suurem risk on hoopis, et see keemia meie naha või suu kaudu kehasse imbub. Poest ostetud ja keemiat täis nõudepesumasina tabletid võivad olla paljude meie tervisemurede põhjuseks.

Ma ei tee mingeid konkreetseid vahendeid maha ega hakka ka üdini ökoks, kuid lihtsalt ma ei suuda paljusid vahendeid juba nende vänge haisu pärast kasutada.

Täiendasin nõudepesumasina jaoks valmistatud tablettide retsepti, et tulemus oleks alati suurepärane ja et ka kõik klaasid jääksid pärast pesu ilusaks. Varem valmistatud retsepti järgi jäid klaasid vahel tuhmiks või ei saanud üleüldse puhtaks. Nüüd olen aga täiendanud retsepti nii, et jään pesutulemusega alati rahule.

Kui kaua võtab tablettide valmistamine aega ja kui palju need maksma lähevad?

Ise tehtud tablettide valmistamine võtab umbes 15 minutit, kivistumine ööpäeva ja sellest kogusest tuleb kuskil 35 tabletti (oleneb kuubikuvormist). Juba hinna poolest on odavam neid tablette ise teha! Ühe tableti hinnaks tuleb ~0,06 €. Toimivad väga hästi koostöös äädikaga, mida kasutada loputusvedelikuks.

Vaja läheb:

  • 2,5 dl söögisoodat
  • 1 dl sidrunhapet
  • 15 ml nõudepesuvahendit  (ise tehtud nõudepesuvahendi retsepti leiad SIIT)
  • mõõdulusikaid
  • kaussi
  • lusikat
  • kummikinnast
  • jääkuubikuvormi
  • õhukindlalt suletavat anumat tablettide hoiustamiseks

Valmistamine:

Pane kõik koostisosad kaussi kokku ja mudi käega (kasuta kummikinnast) ühtlaseks massiks. Nõudepesuvahend tekitab vahu ja mõnusalt imeliku tekstuuri. Tõsta lusika abil segu jääkuubikuvormi ja täida umbes pool kuubikuvormi suurusest. Vajuta sõrme või lusika otsaga iga kuubiku pind tasaseks ja suru kuubiku mass tihedalt kokku. Veidi aja pärast hakkab segu paisuma – vajadusel vajuta pind taaskord tasaseks. Jäta kuubikuvorm kapi peale ööpäevaks seisma. Pärast seda võta kuubikud vormist välja ja hoiusta õhukindlas anumas.

Kokkusegamisel tekib selline vaht.
Nõudepesumasina tabletid
Suru lusika otsa või sõrmega massi allapoole.

Kuidas tablette kasutada?

Kasuta tavapäraselt 1 tablett 1 masina nõude kohta. Soovitan kasutada tavalist programmi – minul programm “Normal” 65 kraadi ja 1,5 tundi (mitte 30-minutilist kiirprogrammi). Neid tablette kasutades soovitan loputusvedelikuna kasutada tavalist söögiäädikat.

* On palju neid, kes ütlevad, et äädikas hoopiski rikub masinat ja söövitab tihendeid, kuid mina saan öelda, et minu nõudepesumasin ega pesumasin, kus ma äädikat igapäevaselt kasutan, töötavad ideaalselt ja nendega pole midagi juhtunud.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.