Meigipintslite puhastamine

Meigipintslid

Tuletan antud blogipostitusega meelde, et puhastaksid enda meigipintsleid ja ka -käsnasid põhjalikult ja regulaarselt. Kõik, millega me erinevaid tooteid igapäevaselt näole kanname peavad olema puhtad, et vältida naha ärritusi ja infektsioone. Näonahk on väga õrn, seega hoolitse enda näonaha eest nii kosmeetikatarvete kui ka meiki pealekantavate vahendite puhastamisega.

Meigipintslid

Kuidas ja millega meigipintsleid puhastada ja pesta?

Meigipintslite puhastamine on tegelikult väga lihtne. Selleks kasutan mina vaid kahe asja – puhastusalust ja puhastusvahtu. Tellisin endale meigipintslite puhastusaluse Kaup24’st ja puhastusvaht on Goodpoint Chemicalsi toode nimega Brush Foam, mida olen kasutanud juba mitmeid aastaid.

Meigipintslite puhastamiseks kasutan käesooja vett, teen pintsli (käsna) märjaks ning kannan puhastusalusele veidi puhastusvahtu. Hõõrun pintslit alusel vahu sees, vahepeal jällegi vee all loputades ja siis protsessi korrates. Teen seda niikaua, kuni pintslist tulev vedelik on läbipaistev ja ma saan aru, et pintsel on puhas.

Pigistan ettevaatlikult (mitte karvu tõmmates) pintsliotsa kuivaks ja asetan käterätikule, mille üks ots on rullikeeratud. Panen pintsli niimoodi rätikule, et harjased jäävad suunaga allapoole. See on oluline (samuti ka pesemise käigus on oluline), et vältida vee sattumist karvade ja pintsli käepideme liitekohta, mis võib pintslile liiga teha ja see võib lõppeda sellega, et ühel hetkel karvad tulevad pintsli küljest lihtsalt ära.

Soovitan pintsleid aeg-ajalt kuivamise ajal raputada ja keerata, et karvad saaksid õhku ja kuivaksid kiiremini ära.

Meigipintslid

Miks ma kasutan just Goodpoint Chemicalsi Brush Foam puhastusvahtu?

Kuigi varem kasutasin pintslite puhastamiseks ükskõik millist tavalist juustepesuks mõeldud šampooni, siis nüüd olen jäänud kasutama vaid Brush Foam puhastusvahtu. Seda seetõttu, et see vaht aitab kõige paremini eemaldada jumestuskreemi pintslilt rasvase jumestuskreemi. Varem šampooniga pestes kulus pesemisele aega rohkem ja ka toodet.

Veel meeldib mulle Brush Foam vahu puhul, et see on lõhnatu ning toode on ökoloogiliselt ohutu. See tähendab, et kõik vahu aktiivsed toimeained on äravoolus biolagunevad.

Brush Foami plastpakendi materjalid on taaskasutatavad ning prügi sorteerimisel tuleks plastpakend veega loputada ning pudel ja kork eraldada. Pump on metallosadega ja sobib samuti pakendijäätmetega kokku kogumiseks.

Toote kirjeldus infolehelt:
Brush Foam on meigipintslite puhastusvaht, mis aitab kergelt ja efektiivselt eemaldada meigipintslitele kogunenud meigijäänused, rasu, surnud naharakud ning mustuse. Puhastusvaht kõrvaldab bakteritele ja seentele soodsa kasvukeskkonna hoides sellega ära haigustekitajate edasikandumise ühelt kliendilt teisele. Antimikroobse toime tagab fenoksüetanool koostoimes etüülheksüülglütseriiniga. Vahule on lisatud hoolduskomponente, mis aitavad säilitada pintslikarvade pehmuse, painduvuse ja pikaealisuse. Eriti oluline on see töötades tundliku nahaga klientidega.

Meigipintslid

Kui tihti peaks pintsleid puhastama?

Siinkohal on vaid üks õige vastus. Puhasta enda meigipintsleid ja -käsnasid täpselt nii tihti, kui tihti sa neid kasutad. Mida tihedamini kasutad, seda tihedamini ka pese! Selge on aga see, et kindlasti tuleks neid pesta sageli, isegi kui kasutad harva, sest ka korra kasutatud pintsli sisse jääb toode, mis seisab ja rikneb.

Igapäevane hooldus?

Tean, et meigipintslite igapäevaseks hoolduseks on ka välja töötatud igasuguseid tooteid, mida kasutavad näiteks just jumestuskunstnikud, et pika tööpäeva jooksul saaks mitme kliendi puhul üht ja sama pintslit kasutada. Küll aga tavakasutaja puhul soovitan lähtuda ikkagi põhjalikust pesust vastavalt sellele, kui tihti sa neid kasutad ja kui tihti reaalselt neid ka pesta soovid.


Goodpoint Chemicals

Kasuta minu sooduskoodi!

Selleks, et praegu ja ka edaspidi saada Goodpoint Chemicalsi e-poes www.vitasept.com soodustust, kasuta sooduskoodi meieeluilu ning kõik Goodpoint Chemicalsi tooted on sulle alati -10% soodsamad.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.