Koristuskomplekt

Kodu kiireks ja efektiivseks koristamiseks peaks olemas olema koristuskomplekt, mis sisaldab kõiki vajalikke töövahendeid. Paningi endale ühe sellise korvi kokku ja nüüd on mugav ka kõiki koristustarbeid ühest toast teise kaasa vedada.

Mis kuulub minu koristuskomplekti?

  • korv asjade hoiustamiseks (mina sain enda oma Koduekstra poest)
  • mikrofiibrist lapp tolmu pühkimiseks (pildil sinised)
  • tolmupühkimise kinnas (ostetud Tigerist)
  • mikrofiibrist lapp, mida võib niiskeks teha (pildil roosad)
  • mikrofiibrist lapp klaaspindade ja peeglite puhastamiseks (pildil kollased)
  • üldpuhastusvahend (õpetus isetegemiseks)

Ma ei kasuta koristamisel üldjuhul enam paberkäterätikuid või beebisalvrätikuid, sest need tekitavad lihtsalt rohkem prügi. Olen need asendanud samuti mikrofiibrist lappidega. Ostsin neid korraga suurema koguse. Kasutan, pesen puhtaks ja saab jälle kasutada ning rahaliselt on kokkuhoid ka suur. Küll aga kasutan ma desinfitseerimiseks Goodpoint Chemicalsi desinfitseerimisrätikud (alkoholivabad, alkoholiga) näiteks WC-poti puhastmisel.

Miks on mikrofiibrist lapid head ja kuidas neid hooldada?

Mikrofiibrist lapp ei kriimusta pindu ega jäta ebameeldivaid triipe ning ebemeid. Lapiga on võimalik puhastada ning eemaldada mustus ja niiskus, mille tavalised riidest lapid mööda puhastatavat pinda laiali ajavad. Mikrokuidlappe toodetakse erinevate pindade puhastamiseks, üldjuhul on garanteeritud töökindlus 500 pesukorraks, kuid õige kasutuse korral toimib lapp palju kauem. Mikrokiudlapid ei sobi õlitatud pindadele ja pikaajalisel töötamisel kuivatavad nad käte nahka. Peale kasutamist kloppida lapp tolmust ja mustusest puhtaks ning pesta see pesumasinas. Pestes ära kasuta antistaatikuid ning valgendajaid sisaldavat pesuvahendit ega pesuloputusvahendit, kuna need rikuvad mikrokiudkanga omadusi.

Enne tööle asumist voldi ka lapp kokku. See meetod võimaldab töö käigus keerata puhta külje ette, kui üks külg on juba määrdunud. Nõnda toimides ei pea pidevalt käima lappi loputamas või kloppimas, vaid saab ühe lapiga suure pinna ära puhastada.

1

Mina leidsin hea koristuslappide komplekti Magaziinist. Firmaks on Spontex ning hinnaks oli 3,40 €. Kuna postitus on uuendatud varasemast ajast, siis märgin ära, et see hind on pärit 2016. aastast. Küll aga olen seda komplekti endiselt müügil näinud, aga ma ei tea, mis on praegu selle hinnaks.

Maksimaalselt võib kõigi nende lappide pesemiseks masinas kasutada 60-kraadist vett. Heaks teeb selle komplekti see, et pakis on olemas kõik vajalikud lapid erinevateks otstarveteks:

  • roosa on universaalne – kasutan koos üldpuhastusvahendiga ehk niiske lapina,
  • roheline on köögi jaoks – hoian neid köögisahtlis ja kasutan köögipindade puhastamisel,
  • kollane on klaaspindade ja peeglite puhastamiseks – ei jäta peeglitele ega klaaspindadele mitte mingeid rante ja jälgi,
  • sinine on tolmu pühkimiseks – kasutamisel mitte märjaks teha.

*************************************

Vajadusel lisa komplekti ka kummikindad. Kuna mina kasutan ainukese vahendina isetehtud üldpuhastusvahendit, mis kätele sattudes nahka ei kahjusta, siis ma kummikinnaste vajalikkust ei näe. Küll aga soovitan neid kasutada juhul, kui su koristuskomplekti kuulub kangem kodukeemia.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.