Läbi mängu lapsed tööle

Kui te pole enne sellest mängust kuulnud, siis soovitan nüüd kindlasti järele proovida, sest tulemused hämmastavad teid kindlasti. Nimelt on tegemist ühe väga lihtsa mänguga, mille läbi lapsed hea meelega mingi koduse ülesande ära teevad. Olgu selleks prügi väljaviimine, laua puhastamine või akende pesu! See on nende jaoks põnev mäng.

Mida on mängu valmistamiseks vaja?

Selleks on vaja vaid jäätisepulki (mina ostsin Tigeri poest paari euroga), markerit ja topsi pulkade hoiustamiseks. Neid jäätisepulki on saada ka näiteks Büroomaailmast või Abakhanist.

Kuidas mängu valmistada?

Mängu valmistamine algab sellest, et lapsevanem peab välja mõtlema kõikvõimalikud kodused ülesanded, millega lapsed hakkama saaksid ning need siis pulkade peale kirja panema. Kui kodus on näiteks erineva vanusega lapsi, võib teha kaks erineva võimekusega ülesandetopsi. Pärast seda tuleb kõik pulgad topsi panna, et lapsed näiteks korra päevas ise ühe pulga sealt valida saaks. Lastega võiks eelnevalt olla  ka kokkulepe, et mis on neile niinimetatud “töötasu”. Meil on selleks näiteks ühe tähe väljateenimine ning nädala lõpuks kokku kogutud tähtede eest kas oma rahakotti väike taskuraha või poest miski hea valimine.

Muutke mäng lõbuks!

Nende tööde tegemiseks soovitan selle ka lõbusaks teha. Meie teeme seda näiteks nii, et valime kõik oma pulgad välja (kaasaarvatud ka mina), teeme selgeks, mida keegi tegema peab ja otsime välja ka vastavad töövahendid. Siis paneme muusika mängima ning hakkame tantsuhoos töödega pihta! NB! Kui laps ei tea, kuidas mingit tööd tehakse, näidake ette, kuidas sina teed, ja lase siis lapsel töö ära teha isemoodi. Ära kritiseeri vaid innusta ja ole abistamiseks olemas!

Lapsi tuleb motiveerida, olgu selleks siis kasvõi kommi saamine, aga minu jaoks on oluline, et laps oskaks ja tahaks kodu korras hoida ja mind toimetustel aidata. Erki ja Elli lemmiktegevusteks on näiteks akende pesemine ja tolmuimejaga vaiba puhastamine. Muidugi käin ma pärast aknad üle, kui nad ei näe, kuid oluline polegi lapsel oskus perfektselt aken puhtaks pesta vaid lapse tahe midagi ära teha.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.