Õmblemine: Kookoni pehmendus ja padi

8Lapsevankri kookoni põhjas kasutasin esimese lapse puhul küll soojakoti alumist osa, kuid seekord tahtsin teha eemaldatava ja pestava linaga pehmenduse, mis ka beebi selga paremini toetaks. Selleks puhuks leidsin Kangadžungli poest ka kihvti riide ning mõte lendas veel kaugemale ning sinna juurde valmis ka üks väiksem padi. Seda on hiljem hea beebile selja taha toetuseks panna, kui laps juba veidi selga hoidma hakkab. Minu vankril ei käi kookoniosal põhi selja taha püstisesse asendisse ning esimese lapse puhul kasutasin selleks otstarbeks just väiksemat patja.

Vaja läheb:

  • puuvillast kangast
  • tapeeti vms suuremat paberit lõike tegemiseks, markerit, kääre
  • õhukest porolooni pehmenduseks – sain kohalikust käsitööpoest suure tüki 3 euroga
  • padjatäidet – sain kohalikust käsitööpoest keskmise kotitäie 2 euroga
  • õmblusmasinat, kääre, niiti jms

    Valmistamine:

1. Tee vastavalt oma kookoni suurusele tapeedist või muust suuremast paberist lõige (arvesta juurde ka õmblusvaru).

2. Lõika lõike abil:
2.1 riidest välja pildilt nr 3 nähtuvalt pehmenduse jaoks 3 erinevat tükki – üks täispikkuses tükk ning kaks eripikkuses tükki (niimoodi saab pehmenduse ümber olevat lina ära võtta ja näiteks vajadusel pesta).
2.2 riidest välja padja jaoks ~1/3 pikkuses 2 tükki.
2.3 poroloonist välja ~1 cm äärtest väiksem tükk

3. Pehmenduse jaoks eemaldatava ümbrislina õmblemiseks õmble kõigepealt kahe väiksema tüki horisontaalsed küljed (ehk need, mis jäävad pärast pehmenduse tagant näha – all pilt nr 4 ja 5). Nüüd pane kõik kolm tükki paremad pooled omavahel vastakuti kokku ning õmble kõik ääred õmblusmasinaga kinni. Pööra töö ümber, triigi töö ja pane poroloon lina sisse.

4. Padja jaoks õmble kaks väiksemat tükki samuti pahemalt poolt kokku, kuid jäta täitematerjali lisamiseks väike ava, mille pärast salapistega käsitsi kinni õmbled.

1 2 3 4 5 6

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.