Tee ise: Vertikaalaed

Kuigi meil on koduaias murupinda palju ning ma võiks igasuguseid peenraid valmis meisterdada ja ka kasvuhoone püsti panna, siis sel suvel kahjuks me seda ikka veel ei tee. Küll aga otsustasin, et tahan siiski endale nii-öelda maitsetaimede peenart ja kuna töö juures jäi millalgi näppu üks vertikaalaedade raamat, siis hakkasin selle kohta täpsemalt infot otsima.

Vertikaalaed on siis väikesel pinnal kõrgusesse kasvav aed, mille tegemiseks on mitmeid viise ja võimalusi. Pinterestist leiab igasuguseid erinevaid variante, milliseks on inimesed enda vertikaalaiad kujundanud ja sealt sain ka mina inspiratsiooni. Vertikaalaial on mitmeid eeliseid – sobib korteris elava inimesele rõdule, taimedel on haigusi vähem ning teod ei saa taimedele ligi, aed on üheks hooajaks, tekitab meeleolu ja silmailu.

Ühed lemmikumad ideed Pinterestist!

Minu eesmärk oli tekitada meie terrassile praktilise eesmärgiga vertikaalaed ehk istutada sinna maitsetaimed, mida saaks söögitegemisel kasutada. Esialgu oli mul küll mõte, et teen korda sõbranna käest saadud vana redeli ja panen selle astmetele konksukestega lillepotid. Küll aga leidsin ma poest ka teise idee jaoks sobilikud asjad ning Toomasele meeldis see palju rohkem. Sõbranna käest saadud redelit oleks pidanud eelnevalt putitama ja uueks vuntsima ning need konksudega lillepotid maksid ka 3 korda rohkem, kui need, mis lõpuks ostetud said. Samas oleksin võinud lasta ka Toomasel ise kõik nullist valmis ehitada aga see oleks võtnud aega  ja oleksime pidanud puidumaterjali juurde ostma. Seega läksin kõige lihtsamat teed pidi – ostsin Jyskist riiuli (netipoes hind 29,99 €) ja Magaziinist lillepotid (2,70 € tk). Magaziinist võtsin veel ka kasvuturvase ja aiamulla ning aiandist, turult ja emalt sain maitsetaimed.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.