Auto korrastamine: võtmed käeulatusse ja sõidumugavus esikohale

Auto korrastamine

Kas sinu auto sisemus on pigem seapesa või on see korralikult organiseeritud? Kui vastus on esimene, siis võib-olla on aeg võtta hetk ja teha läbi põhjalik auto korrastamine. Korras auto mitte ainult ei paranda sõidumugavust, vaid loob ka positiivse keskkonna nii juhile kui ka kaassõitjatele. Selles blogipostituses jagan mõningaid praktilisi näpunäiteid, kuidas muuta oma auto ruumikorraldus tõhusaks ja esteetiliselt nauditavaks.

1. Eemalda Ülearused Esemed

Enne, kui hakkad midagi lisama, tuleks alustada asjade eemaldamisest. Tühjenda pagasiruum ja salong kõigest, mida sa tõesti ei vaja. Vanad ajalehed, tühjad pudelid ja muud tarbetud esemed võivad luua kuhjumise tunde ning raskendada auto korras hoidmist.

Salvrätikute hoidja / Konksud kottide jaoks

2. Kasuta hoiutarvikuid ja lisavidinaid

Erinevad hoiutarvikud on suurepärane viis vähendada kaost. Nad aitavad hoida asju paigas ja muudavad vajalikud esemed kergesti ligipääsetavaks. Minul on näiteks pagasiruumis mõned minu jaoks vajalikud kastid, millel on omad eesmärgid. Näiteks on mul seal kast poekottide jaoks. Saad ka enda autosse osta erinevaid lisavidinaid, mis aitavad auto korrashoiule ja sõidumugavusele kaasa. Näiteks on sul võimalik osta esiistmete tagustele hoiutarviku, mis on suurepärane koht laste mänguasjadele, raamatute jms hoiustamiseks. Mina olen näiteks tellinud enda autosse päikesesirmi külge salvrätikute hoidja ja seega saan autot juhtides väga kiiresti ja lihtsalt ühe käega vajadusel salvrätiku järele haarata.

Prügikast / Laadija juhtmed

3. Puhasta Regulaarselt

Auto puhtus on võtmetähtsusega. Puhasta salongi pindu regulaarselt, kasutades selleks vaid mikrofiiberlappi. Vajadusel niisuta seda vähese veega. Lisaks välisele puhtusele on oluline hoida puhtana ka auto väljast ning ka õhufiltrid ja kliimaseade, et tagada värske ja puhas siseõhk.

Kaks minu jaoks vajalikku kasti pagasiruumis

4. Hoidke Pagasiruum Korras

Pagasiruum on sageli koht, kus asjad kipuvad kiiresti sassi minema. Investeeri pagasiruumi organiseerimise süsteemi, et hoida seal paiknevad asjad kindlalt paigas. See muudab ka pagasiruumi tühjendamise ja täitmise märgatavalt lihtsamaks. Nagu lugesid, siis minul on seal osad kindla eesmärgiga plastikust kastid, kuid müüakse ka erinevaid riidest hoidikuid ja konkse, mis äkki on just sinu jaoks õige lahendus pagasiruumi korrashoidmisel. Pööra tähelepanu ka pagasiruumi põhja kaitsmisele. Mina olen vastavalt enda automudelile tellinud sinna kummist mati ning ei pea muretsema, kui panen sinna lumise kelgu või kui poekotist peaks piim näiteks lekkima.

Keskkonsool minu jaoks vajalike asjadega
Ilma nende Goodpoint Chemicalsi toodeteta ma autos hakkama saa
Haavaloputusvahend
Käte antiseptikum
Hoolduskreem

5. Loo Harjumus Iga Kord autost Lahkudes

Loo endale harjumus kiirelt üle vaadata auto seisund iga kord, kui sellest väljud. Veendu, et kõik on oma kohal ja auto on valmis järgmiseks sõiduks. See aitab vältida asjade kuhjumist ja tagab, et järgmine kord, kui autosse istud, on see puhas ja korras.

Muundur, mis on minu jaoks pikkade autosõitude ajal hädavajalik

6. korrasta ka autos olev digimaailm

Lõpetuseks, ära unusta digimaailma korrastamist. Uuri, millised võimalused on sul seal lihtsalt enda telefoni laadida, kuidas saad kiiresti vajalikule kontaktile helistada või enda lemmikpala mängima panna. Pane digimaailm ja sellega seonduv enda kasuks tööle ja tee nii, et autosõidu ajal saad kõike kiiresti ja lihtsalt kasutada.


Auto korrastamine peaks olema suures plaanis asi, mida teed ühe korra. Küll aga selle korrahoid on tegevus, mida teed regulaarselt, et hoida enda sõiduvahend puhta ja korrastatuna. Mida vähem asju sul on, seda lihtsam on neid hallata. Seega, võta hetk, et hinnata oma auto korrasolekut, ja tee vajalikud sammud, et muuta sõidukogemus nauditavamaks ja mugavamaks.

Auto korrastamine

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.