Juukseharjad puhtaks!

Kui paljud mõtlevad, et mu kodu on koguaeg laitmatult puhas ja iga viimne asi sorteeritud ja korras, siis te eksite. Hallo, mul on siiski kaks putukat, kes alatihti ju mässavad ja nende tegemiste ja toimetuste tagajärjel on neid plekke, purusid või asju igal pool. Küll aga olen ma sõprade seas tuntud kui nipi-Marie, seega jagan seekord nippi, et ka teie juukseharjad vahepeal poputatud ja puhastatud saaks – need ei puhastu ise!

Miks on vaja juukseharja puhastada?

Eelkõige tuleks seda teha hügieeni pärast. Mõelge, mis juuksevahendeid te kasutate! Kui eriti mitte midagi, siis pole asi nii hull. Aga kes kasutab näiteks juukseõli, lakki, vahtu või muud sellist, siis see kõik jõuab ju päeva lõpuks teie harja sisse ja seal hakkab see enda elu edasi elama. Järgmisel päeval alustate näiteks juba puhtaks pestud juuste kammimist selle “musta” harjaga. Ei, harja ei pea iga päev pesema aga oleks tore juuste ja keha peal kasutatavaid asju ikkagi aeg-ajalt puhastada.

Kuidas juukseharja puhastada!

Minu varasem juukseharja puhastamine on tähendanud vaid juuksekarvade eemaldamist harja seest ning seda olen ma teinud mõned korrad nädalas – siis kui näen, et neid on sinna suurem hulk kogunenud. Küll aga võiks harja ka pesta kord kuus.

Juukseharju on erinevaid ning seega
on ka puhastamisviiSe mitmeid.

**********************

Pildid on pärit Tradehouse e-poest

Vastupidavad plastharjad ja -kammid:

Sega kausis liiter kuuma vett, 15 ml šampooni, 15 ml soodat ja pane hari sinna sisse pooleks tunniks likku. Siis võta hambahari ja küüri harjaste vahelt juuksehari täiesti puhtaks. Loputa jooksva vee all ja jäta kuivama.

**********************

Pildid on pärit Tradehouse e-poest

Plastikust ja metallist juukseharjad ja -kammid:

Tee sama segu (liitri asemel pane 0,5 l vett), kuid ära jäta harja enam sinna sisse likku. Kasta hambahari segusse ja pese õrnalt kuid põhjalikult harjaste vahelt juuksehari puhtaks. Proovige harja mitte väga märjaks teha nendest kohtadest, kus hiljem võib mitte täieliku ärakuivamise tõttu hallitus tekkida. Loputamiseks puhasta hambahari jooksva vee all ja puhasta niimoodi puhta vee ja hambaharjaga kõik vajalikud kohad. Kuivata juuksehari käterätikuga ja jäta harjased alla poole suunatult kuivama.

**********************

Pildid on pärit Tradehouse e-poest

Puidust juukseharjad, looduslikud harjased:

Siinkohal tuleb kasutada kõige õrnemat puhastamise meetodit, et mitte juukseharja kahjustada. Pane kaussi 0,5 liitrit kuuma vett ja lisa sinna 5 tilka teepuuõli, sega. Kasta hambahari sinna sisse ja puhasta õrnalt kuid põhjalikult juuksehari ja harjased. Kindlasti kasuta võimalikult vähe veesegu, et mitte juukseharja veega kahjustada. Pärast puhastamist kuivata hari puhta käterätikuga ja jäta jällegi harjased alla poole suunatult kuivama.

**********************

Ja nüüd kõik enda juukseharjade kallale!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.