Köögikappide pealsed puhtaks!

Kas oled märganud, et köögikappide pealsed pinnad on õlised ja tolmused ning et neid on kuidagi võimatu puhastada? Ära muretse, see on üks nendest ülesannetest, mille lahendamiseks on olemas lihtsad ja tõhusad nipid. Siin on mõned praktilised sammud, mis aitavad sul rasvast ja tolmust kiiresti ja tõhusalt vabaneda ning samuti jagan nippi, kuidas ka edaspidine puhastamine lihtsalt läheks.

Võitlus õliga

Õli koguneb köögikappide pealsetele aja jooksul, luues rasvakihi, mida võib olla üsna tülikas eemaldada. Kui õlise pinnaga tegelemine on sinu jaoks peamiseks väljakutseks, siis proovi alustuseks seda:

  • Õli vastu õli: See võib tunduda vastuoluline, kuid õli kasutamine võib olla tõhus viis õlise kihi eemaldamiseks. Kanna õhuke kiht taimeõli (nt päevalilleõli või oliiviõli) kapi õlisele pinnale ja lase sel mõni minut seista. Seejärel hakka majapidamispaberiga pinda pühkima. Niimoodi õliga õli vastu võideldes peaksid tekkinud raske kihi kiiresti liikuma saama ja seega see on väga hea viis, kuidas hakata õlikihti hõlpsalt eemaldama.
  • Nõudepesuvahend: Kui õli eemaldamine õliga aitas selleks, et raskesti kinnitunud tolmune ja rasvane kiht sai eemaldatud, jääb siiski pind õliseks. Siinkohal soovitan kasutada nõudepesuvahendit ja käsna. Tee käsn niiskeks, kanna nõudepesuvahendit käsnale ja hakka kapipealset õlist pinda pesema. Lõpuks puhasta pind nõudepesuvahendist ja kuivata.

Edaspidine hooldus

Kui oled tolmuse ja rasvase osa pinnalt edukalt eemaldanud, võib olla hea mõte võtta kasutusele ennetavad meetmed, et vältida samasugust ebameeldivat probleemi tulevikus. Üks lihtne viis selleks on laotada köögikappide pealsetele paberilehed (näiteks vanad ajalehed). Majapidamises tekkiv õli ja tolm koguneb edaspidi nendele ning niimoodi on tulevikus koristamine palju lihtsam. Küürimisega on lõpp ja on vaja vahetada on vaid neid pabereid.

Võitlus tolmuga

Tolm on üks levinud probleem kodus üldse. Köögikappide pealsetel ja näiteks ka õhupuhasti peal on see lihtsalt just rasvase pinna tekkimisel tülikas. Siinkohal aga võta kasutusele näiteks õlilapid (õlilinad). Kui tavapäraselt kasutatakse neid enamasti just põranda puhastamiseks, siis on köögikappide pealsed ja ka õhupuhasti pealne kohad, mida kindlasti saab iganädalaselt õlilapiga lihtsamalt puhtana hoida.

Kokkuvõttes võib köögikappide pealsete puhastamine tunduda alguses keeruline ülesanne, kuid õigete tööriistade ja meetodite abil on see täiesti teostatav. Ära lase õlise või tolmuse pinna ees end heidutada – võta ette need lihtsad sammud ja naudi puhtaid ja säravaid köögikappe!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.