Korrastatult reisile

Esileht / Nipid / Korrastatult reisile

Korrastatult reisile

Korrastamine

Ostsin aastaid tagasi endale riidest kottide komplekti, et reisile minnes enda kohvri sisu ära korrastada ning et kohver oleks süsteemne ja et ma leiaksin kõik asjad kiiresti üles. Nüüd aastaid hiljem saan öelda, et ma kasutan neid kotte iganädalaselt, kui kasvõi paariks päevaks on vaja näiteks Tallinnasse minna. Sinna juurde on mul juurde ostetud lisaks ka teisi kotte – meigikott, vannitoatarvete kott, meigipintslite kott jms. Väga hea viis korrastatult reisile minekuks!

Korrastamine

Miks on korrastatult reisile minekuks need kotid head?

Ükskõik, milliseid erinevaid kotte sa asjade kategoriseerimiseks kasutad, siis see on reisides must-have tegevus. Vaid nii saad kindel olla, et igas kotis on teatud asjad ja tänu sellele leiad kõik tarvilikud asjad kiiremini üles. Samas aitavad nende kottide olemasolu enda riideid ka reisile minnes vertikaalselt hoiustada ja nii, et need sassi ei läheks ja kõik oleks lihtne, loogiline, ligipääsetav.

Korrastamine
Korrastamine

Milline on minu süsteem?

Kuna neid kotte oli mul ostes eri mõõtudes ja erinevate kujudega, siis selle järgi tegin endale järgneva süsteemi, mis on juba aastaid püsinud.

Kõige suurema kandilise koti sisse panen riided ja võimalusel just vertikaalselt.
Keskmise kandilise koti sisse panen veidi väiksemad riided või jalanõud.
Väiksema kandilise koti sisse panen jalanõud.

Kõige suurema tavalise koti sisse panen reisi jooksul musta pesu. See on hea viis koju naastes kõik kohe pesukorvi panna.
Keskmise tavalise koti sisse panen aluspesu ja sokid.

Korrastamine
Korrastamine

Mul on eraldi:
1. vannitarvete kott – dušigeel, šampoon, palsam, näohooldustooted, kehakreem jms;
2. meigitarvete kott – meigiasjad;
3. meigipintslite kott – kõik pintslid saab eraldi panna.

Korrastamine

Olenevalt reisi eesmärgist ja vajadusest on mul eraldi ka kotike kõikide tehnikavidinate ja -juhtmete jaoks, sest see teeb asjade otsimise veelgi lihtsamaks, kui tean, et kõik tehnikaga seonduv on ühes kindlas kotis. Näiteks on alati mul kaasas telefonilaadija ja nutikella laadija. Sinna juurde on alati ka läpakas ja iPad koos laadijaga. Võib-olla ka lavalieri mikrofon või lauamikrofon, videokaamera ja nendega seonduvad juhtmed ja muu tehnika.

Kohver

Seega sul ei pea olema kindlasti mingi kindel komplekt, kuid lihtsalt sul on võimalik endale sellised kotid komplektina üheskoos osta. Küll aga on oluline, et reisimisel saaksid enda asjad ära kategoriseerida, et enda elu ka reisimisel lihtsamaks teha.


Mõned huvitavad komplektid Amazonist:

  1. Kotid jalanõude hoiustamiseks
  2. Komplekt 1
  3. Komplekt 2
  4. Ehete hoiustamiseks 1
  5. Ehete hoiustamiseks 2
  6. Elektroonika hoiustamiseks

Loe ka blogipostitust “Lastega autosõit ja reisimine“!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.