Kuidas puhastada rösterit?

Röster võib olla kodumasin, mida kasutame igat hommikusööki valmistades, kuid millal Sina viimati seda masinat puhastasid? Ja ma ei mõtle ainult pururesti tühjendamist, vaid üht korralikku ja põhjalikku puhastamist. Kui Sa tõesti ei mäleta, millal seda viimati tegid, siis võtame selle täna koos ette.

Turvalisus ennekõike

Esimese sammuna eemalda röster pistikupesast ja veendu, et röster on maha jahtunud. Kuna me pistame selle puhastuse jooksul sõrmi rösterisse, siis see on üks kõige olulisem samm rösteri puhastuse juures, et vältida elektrilööki ja enda vigastamist.


Valimsta ette tööpind

Rösteri puhastamine võib olla räpane töö, eriti kui Sa ei ole seda tükk aega teinud. Seega enne rösteri puhastamisega alustamist, valmista ette enda tööpind, et Sa ei peaks pärast veelgi rohkem koristama. Kõige lihtsam on võtta üks köögi käterätik ja laotada see töötasapinnale laiali. Sinna peale paned hiljem rösteri, et kõik puru just rätikule koguneks. Hiljem on vaja vaid rätik prügikasti kohal puhtaks raputada ja pessu panna.


Tühjenda pururest

Enamikel rösteritel on olemas eemaldatav pururest rösteri põhjas, et koguda kokku röstimisest masina põhja kogunenud saiapuru. Resti eemaldamiseks tuleb enamasti vaid veidi kõvemini selle käepidemest tõmmata. Kalla restile kogunenud puru prügikasti ja pese rest puhtaks. Jäta kuivama!


eemalda rösterist lisapuru

Peale pururesti on masinas veel kuskil lahtist saiapuru peidus ning selle eemaldamiseks keera masin ümber ja raputa seda.

Kui lahtised purud on eemaldatud, on aeg eemaldada seadme sees olevad kleepunud purud. Kasuta selleks kondiitripintslit või värvipintslit, et rösteri siseküljed sellega üle käia ja kinnijäänud puru eemaldada. Pööra erilist tähelepanu rösteri sees olevatele nurkadele ja raskesti ligipääsetavatele kohtadele.

Nüüd, kui ka see kinnijäänud puru on harjaga lahti saadud, keera röster veelkord tagurpidi ja raputa korralikult. Ülejäänud puru peaks hakkama välja kukkuma. Kontrolli rösteri sisemust ja korda protsessi, kuni kõik puru on eemaldatud.

Pane nüüd kuivanud pururest rösterisse tagasi ja veendu, et see oleks täielikult kuivanud, et vältida hiljemat hallituse tekkimist.


Välispinna puhastamine

Kui rösteri sisemus on puhas, on aeg puhastada ka rösteri välispind. Puhasta rösteri välispind niiske mikrofiiberlapiga. Kui röster vajab aga veidi suuremat puhastamist-küürimist, siis kasuta vahendit, mis ei kahjustaks Sinu rösteri välispinda. Soovitaksin kasutada selleks mikrofiibrist lappi ja nõudepesuvahendit. Rösteri pind võib olla veidikene rasvane ja seega nõudepesuvahend aitab seda eemaldada. Hiljem tõmba välispind tavalise niiske mikrofiibrist lapiga üle. Ära unusta puhastada ka rösteri nuppe.

Kui Sinu röster on roostevabast terasest, võib see pärast esmase puhastamise lõpetamist vajada erilist tähelepanu. Veendumaks, et Sinu rösteri roostevaba teras näeks pärast puhastamise lõpetamist välja läikiv ja ilus, tupsuta veidi äädikat puhtale lapile ja poleeri metallpiirkondi. Pühi kindlasti pinnalt üleliigne äädikas ära ja lase rösteril õhu käes kuivada.


Säilita rösteri puhtus

Kõiksuguste masinate puhtuse säilitamine tähendab igapäevast, -nädalast kiirest puhastust ja hoolt ja nii ka rösteri puhul. Kuidas aga rösterit igapäevaselt hooldada, et ei peaks jällegi pikema aja pärast suurt rösteri puhastamist ette võtma?

  • Väldi puru kogunemist rösterisse ja selleks raputa rösterit pärast kasutamist, et kogu masinas olev puru koheselt restile kukuks.
  • Puhasta pururesti regulaarselt. Kui kasutad rösterit iga päev, siis võiks pururesti tühjendada vähemalt korra nädalas.
  • Hoia ka rösteri välispind puhtana. Rösteri välispinna puhastamiseks kulub vaid mõni minut.

VÄike korrastusnipp:

KonMari meetodist lähtuvalt soovitaksin ka mina Sul hoida enda köögi töötasapind võimalikult tühjana. Võimalusel ja soovi korral pane röster kappi või sahtlisse peitu! Isegi, kui Sa kasutad seda igapäevaselt, siis katseta, kas selline masina peitmine ja vajadusel väljavõtmine sobib Sulle. Tühjema töötasapinna nägemine peaks meis rahulikuma ja parema tunde tekitama ja seega ei tohiks selle masina väljavõtmine üldse tülikas olla.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.