NUTI- ja NETIVABA PÄEV!

NUTI- ja NETIVABA PÄEV!

Kas sina oled jälginud, kui palju aega sa igapäevaselt nutiseadmes veedad? Kui jah, siis mis on see ajaline maht, mis sa selleks enda 24tunnisest ööpäevast kulutad? Eks osati on ilmselt see seotud tööülesannete täitmisega, kuid kindlasti kuulub sinna ka aeg lihtsalt sotsiaalmeedias ajaveetmiseks, uudiste lugemiseks jms.

Netivaba päev

Olen 2022. aasta septembrist saati teadlikult loonud endale harjumuse teha nädalavahetusel vähemalt üks nuti- ja netivaba päev. Sellega teen endale uueks nädalaks mõnusa taaskäivituse ja saan selle päeva pühendada vaid maailmale väljaspool ekraane. Ma väldin sel päeval nii telefonis kui ka arvutis ajaveetmist, sotsiaalmeedias surfamist ja üldse tööga tegelemist. Sel päeval kasutan ma telefoni vaid helistamiseks ja vajadusel pildistamiseks ehk mälestuste jäädvustamiseks.

Miks ma seda teen?

Tahan vähemalt ühe päeva nädalas digimaailma vältida ja tead, see on nii mõnus! Esmaspäeval sotsiaalmeediasse minnes või e-kirju lugedes tuleb teadmine, et midagi olulist polegi toimunud ja olen laetud justkui uue energiaga, et algava nädalaga maksimaalselt produktiivselt alustada. Soovitan ka sul tekitada endale harjumus teha kord nädalas nuti- ja netivaba päev ning jälgi ka muul ajal enda ekraaniaega, et seda teadlikult kontrollida ja vajadusel vähendada.

Jaga postituse kommentaarides enda nippe ja harjumusi, kui digiseadmetes oleku aega juba vähendad.

ekraaniaeg
Mina jälgin enda ekraaniaega Apple Screen Time võimalusega.

* Piltide ja illustratsioonide autorid: Lili Matsko, Triin Künnapas

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.