Tee kolimine enda jaoks lihtsaks ja stressivabaks!

Tee kolimine enda jaoks lihtsaks ja stressivabaks!

Olen enda elus kolinud 3 korda ja väga suurelt. Oma elukutselt lähtuvalt saan aga sulle selles postituses jagada nippe ja nõuandeid, mida kolimisel kindlasti silmas pidada, et kolimine toimuks võimalikult lihtsalt ja stressivabalt.

Kolimine

Korrasta enne kolimist

Minu kõige esimene nõuanne on korrastada enda kodu põhjalikult ära juba enne kolimisega alustamist. Tänu sellele teed põhjaliku sortimise, mida enda ellu ja ka uude koju vajad ja mida enam mitte. See aitab sul eelnevalt üle vaadata kõik kodus olemasolevad asjad ja pakkida asjad kolimisel maksimaalselt praktiliselt ja hästi. Niimoodi on uude koju jõudes asjad sorditud ja jääb üle vaid asjadele uues kodus oma õige koht leida.

Kolimine

Paki süsteemselt

Kõige parem on kolimist teha selliselt, et pakid asjad teadlikult ja süsteemi järgi. Varu endale kolimiskaste, pakkekilet ning pehmendumaterjali. Samuti ka markereid ja vajadusel ka teipi.

Soovitan pakkimiseks kasutada Adduco teibivabu papist kolimiskaste, mis on väga tugevad (kandevõime kuni 120 kg) ja neid on väga lihtne kokku voltida ning hiljem ka lahti võtta ja vajadusel uuesti kasutada. Olen Adduco kolimiskaste kasutanud nii enda kui ka klientide asjade kolimisel. Papist kastide kasutamine on väga hea sel puhul, kui tead, et osad kastid jäävad uues kodus kohe lahti pakkimata ning seega saad iga kasti sisse pakkida teatud kategooriad ja kastide peale markeriga selle sisu kirja panna. Minul olid selliselt osad asjad enda uude koju kolimisel lahti pakkimata mitu nädalat.

Olen kolimiseks kasutanud ka Pakendikeskusest renditavaid WOX kaste, mis on plastikust kaantega kastid. Nende sisse on väga hea panna just need asjad, mida tahad uude koju jõudes kohe lahti pakkida. Ehk siis neid kaste on hea kasutada just transpordiks. Kastid saad rentimisel Pakendikeskusest kokkupakitult (pildilt nähtav). Kastil on lift-lock sangad, mis fikseerivad kasti küljed lahti voltides ja mida vajutades saab kasti hiljem uuesti kokku voltida. Hea võimalus kaste kolimiseks lihtsalt rentida ning nii ei pea hiljem mõtlema, mida pappkastidega teha – kokkuvoltimine ja äraviskamine jääb ära.

Süsteemselt pakkimise koha pealt tuleks aga asjad pakkida kastidesse maksimaalselt hästi ehk luua süsteem ja arusaam kas kategooriate ja/või asukohtade järgi. Sinna juurde oleks hea luua ka näiteks Excel’i tabel, millest lähtuvalt saad näha, millises nummerdatud kastis on millised asjad ja millisesse ruumi nad näiteks peaks uues kodus minema. Niimoodi on ka kolijatel kõik selgem ja nad saavad enda töö kiiremini ära teha.

Kasuta kolimisteenust

Viimati kolisin viiendale korrusele ja tegelikult teadsin juba kolimist plaanides, et mõistlik oleks kasutada kolimisteenust. Ma loobusin sellest aga viimasel minutil, sest sõbrannad olid omast käest võtta ja tegime sellest väikese ürituse. Küll aga juba esimeste kastide üles tassimisel sain aru, et kolimine on füüsiliselt väga raske. Tassisime raskeid kaste viiendale korrusele higimull otsa ees, kuid nüüd tean, et järgmisel korral kasutan ka ise kolimisfirma teenust.

Üheks ettevõtteks, kellega ma enda klientide puhul olen koostööd selle osas teinud, on Adduco. Neil on väga meeldiv teenindus ja nende kolimisspetsialistid teevad alati enda töö korrektselt, põhjalikult ja kiirelt ära. Üks kord olid töömehed nii abivalmid, et aitasid tegeleda jooksulindi lahtimonteerimisega ja transpordiga, kuigi seda ei olnud algselt plaanitud ja selle seadme lahtivõtmine tuli alles kolimise käigus ette. Seega, kiidan Adduco teenust igati!

Pärast kolimist…

Kui oled kolimiskastid jms kolimisega seotud asjad uude kohta kolinud, siis minu kõige esimene soovitus oleks iga kast vastavasse tuppa viia või võimalusel ja soovi korral ladustada kõik kastid ühte ruumi. Sealt edasi hakata asju lahti pakkima ühe kasti haaval ja nii, et panna kõik ühes kastis olevad asjad kindlasse kohta ära ehk tekitada igale asjale oma kindel koht.

Selline kast kasti haaval lahtipakkimine aitab vähendada stressi, sest nii ei saa sa tekitada kaost ja ühe kasti lahtipakkimine ja ka selles kastis olevatele asjadele õige koha leidmine annab järk-järgulist ärategemise rõõmu. Iga lõplikult lahtipakitud kast paneb nagu linnukese kirja ja seega, selline süsteem asjade lahtipakkimisel peaks andma motivatsiooni edasiseks tegutsemiseks.

Kolimine 5
Kolimine 6

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.