Tolmuimeja – milline valida?

Tolmuimeja

Kui Instagramis enda kodust pilte ja videoid jagan, jääb pidevalt kaadrisse minu tolmuimeja ja seega saan iganädalaselt küsimusi just selle masina kohta. Miks mul on just varstolmuimeja? Kas see on hea? Soovitaksin osta? Kas tuleks osta kõige viimane mudel?

Milline tolmuimeja mul on?

Viis aastat tagasi ostsin endale Dyson varstolmuimeja, mis tõesti siiamaani töötab, kuid nüüdseks vajaks ilmselt väljavahetamist või aku vahetamist. Ei, tal ei ole otseselt midagi viga. Lihtsalt aku on väsinud ja ka osad tolmuimeja otsikud on kulunud ja samuti väsinud. Aga eks ma olen seda ka aastaid igapäevaselt kasutanud. Olen enda blogis kirjutanud ka kaks postitust Dysoni tolmuimeja teemal, seega täpsemaks uudistamiseks saad neid lugeda.

Blogipostitus: Arvamus: Varstolmuimeja Dyson V8 (8. november 2017)

Blogipostitus: Mis meie tolmuimejast saanud on? (29. august 2019)

varstolmuimeja

Elades nüüd kolmetoalises korteris ja omandades uued teadmised koristamise vallas olen avastanud, et ma tegelikult tolmuimejat väga palju ei kasutagi. Lihtsalt puudub nagu vajadus. Ma kasutan seda pigem just käsitolmuimeja eesmärgil – kuskilt puru ära tõmbamisel ehk kohtkoristusel. Küll aga näen ma vajadust omada enda kodus siiski just varstolmuimejat ja mitmel eesmärgil. Nimelt on varstolmuimeja minu jaoks vajalik nagu ma ütlesin kohtkoristuse puhul ja ka auto koristamisel.

Varstolmuimejat on imelihtne lihtsalt seinalt või toanurrgast võtta, vahetada vajadusel otsik väiksema vastu ja siis kiirelt sahtlipõhjast puru kokku tõmmata või haarata tolmuimeja üldse autosse kaasa. Mina olen seda masinat lausa väljasõitudele kaasa võtnud. Lastega koos reisides on ikka ja jälle autos söömist ja seega seda puru tekib ka sinna. Kodust teele kaasavõetud tolmuimeja aga vähendab reisil olles stressi, et auto on kiirelt must ja vajaks pärast reisi suuremat sisepuhastust. Stressi vähendamiseks saangi vahepeatuses masina haarata ja puru masinasse tõmmata.

Milline masin aga valida?

Nagu korrastamise, koristamise või ükskõik, millise teema puhul, ei ole olemas minu arvates ühte kindlat viisi-lahendust. On see, mis toimib ja töötab sinu jaoks. Mina avastasin 5 aastat tagasi enda jaoks Dysoni akutolmuimejad ja nende juurde olen ma siiani jäänud ja kuna pole ka teisi ise kasutanud, siis oskangi vaid neid soovitada.

Endale uue tolmuimeja valmisel kõigepealt tee selgeks enda vajadused – milleks masinat vajad, kus kasutad, mis mugavusi otsid. Kui otsustad just varstolmuimeja kasuks, siis jälgi võimsust ja aku pidavust. Paljud masinad on pigem “tolmuharjad”, millel puudub võimsus ja nad jäävad paraku meile alati seetõttu ka lahjaks. Siinkohal just mõtle ka sellele, et kas su kodus on vaipasid ning kas antud masin, mida plaanid osta, tuleb toime selle puhastamisega.

varstolmuimeja

Veel, mida kindlasti jälgida, on masina puhastamine ja otsikud. Kui lihtne on tolmu masinast eemaldada ja filtrit, tolmuanumat ning otsikuid puhastada? Millised kaasasolevad otsikud üldse on ja mille jaoks?

Kokkuvõtvalt soovitan enne ostmist teha analüüs, milliste näitajatega ja mille jaoks sa masinat vajad ning kui lihtne on selle masina puhastamine. Loe tootekirjeldusi, võrdle masinaid ja kindlasti vaata YouTube’st ka tootetutvustusi. Niimoodi annad endast maksimumi just enda jaoks õige masina leidmisel ja saad hiljem enda ostuga rahul olla ning koristamine ei tekita enam sinus nii palju tuska ja muret.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.