Tee ise: Nõudepesuvahend / Vedel oliivõliseep

Isetegemise rõõm on ilmselgelt minu kodus võimust võtnud ja seekord jagan teiega nõudepesuvahendi valmistamise retsepti, mis on nahasõbralik ja keemiavaba. Vahutab nagu iga teine nõudepesuvahend ja nõud saavad samamoodi ilusti puhtaks! Samuti saab seda kasutada näiteks nõudepesumasina tablettide ja üldpuhastusvahendi valmistamisel. Nõudepesuvahendi liitrihinnaks tuleb 2,5 eurot.

Vaja läheb:

  • 500 ml vedelat oliivõliseepi (loe täpsemalt postituse lõpust)
  • 200 ml destilleeritud vett
  • 20 ml taimset glütseriini
  • 25 tilka eeterlikku õli (soovi korral lõhna lisamiseks)
  • 1 liitri suurust pudelit vahendi hoiustamiseks

Valmistamine:

Pane koostisosad pudelisse, keera kork peale ja raputa kõik segamini. Nõudepesuvahend ongi kasutamiseks valmis.

****************************************************

Mis on oliivõliseep?

Oliivõliseep on pärit Kastiilia (Castile) maakonnast Hispaaniast, mille järgi on inglise keeles ka selle nimeks “castile soap”. Oliivõliseep on hea niisutusvõimega, sobib hästi õrnale ja tundlikule nahale – ideaalne lastele ja allergikutele.

Kuidas valmistada tahkest seebist vedelseepi?

Soovitan raha kokkuhoiu mõttes osta üks tahke oliivõliseep ja sellest ise suur kogus (2,5 liitrit) vedelseepi valmistada. Ise tehtud vedelseebi liirtihinnaks tuleb 2 eurot. Seda saab kasutada mitmetes majapidamisvahendites (pesuvahendid, põrandapesu jms) ja näiteks ka näopesuvahu valmistamisel.

Vaja läheb:

  • 1 tahke oliivõliseep (100 g)
  • 2,5 liitrit destilleeritud vett
  • hoiustamiseks vähemalt 2,5 liitrine nõu

Valmistamiseks:
Riivi tahke oliivõliseep ning lahusta kuumas (mitte keevas) destilleeritud vees kuni seep on täiesti lahustunud. Mahajahtumisel see seep veidike taheneb, et läheb selliseks geeljaks seebiks, seega soovitan hoiustada nõus, kust saab vajaliku koguse näiteks lusikaga välja võtta ja vesivannil üles soojendada ja siis vajaliku retsepti tarbeks kasutada.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.