Tee ise: Spreideodorant

Nagu ikka otsin ma alati neid DIY õpetusi, juhendeid ja retsepte siis, kui endal on mingi asi otsa saanud ja poest ostmise asemel tahan hoopis ise katsetada ja proovida. Ka seekordne õpetus on lihtne! Hakkasin seda deodoranti äädika sisalduse pärast küll suhteliselt skeptiliselt katsetama, kuid minu üllatuseks see tõesti toimib ja palju paremini kui varem poest ostetud deodorandid.

Mida läheb vaja deodorandi valmistamiseks?

  • 100 ml suurune spreipudel
  • 20 ml õunaäädikat
  • 60 ml destilleeritud vett
  • 20 tilka sidruni eeterlikku õli
  • 10 tilka lavendli eeterlikku õli
  • 4 tilka teepuu eeterlikku õli

Miks just õunaäädikas?

Õunaäädikas on antibakteriaalne ja sisaldab palju tähtsaid mineraale ja mikroelemente, mis kõik on inimese keha jaoks vajalikud. Õunaäädikas on hea organismi puhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, ainevahetuse reguleerija ja igati tõhus veel paljude teiste tervisemurede korral. Deodorandi puhul on õunaäädikas tõhus halva kehalõhna vastu, sest see aitab tasakaalustada keha pH-taset ning kõrvaldab ka halba lõhna tekitavaid baktereid.

Kuidas spreideodoranti valmistada, kasutada, hoiustada?

Lisa spreipudelisse kõigepealt õunaäädikas ja siis eeterlikud õlid. Lõpetuseks lisa destilleeritud vesi. Alati enne kasutamist raputa pudelit, et kõik koostisosad omavahel ilusti seguneksid, ja siis piserda ühele kaenlaalusele 2 korda. Pärast nahale kandmist lase veidi kuivada.

Omatehtud spreideodorant säilib pikka aega – kuni aasta.

Kui sul ei ole hetkel kohe korduvkasutamiseks mingit spreipudelit võtta, siis näiteks Tradehouse poes on olemas väiksemad plastikut spreipudelid, mis maksavad vaid 1,50 €, ja ökomad klaasist spreipudeleid on võimalik tellida näiteks Omapood.ee lehelt hinnaga 3,05 €.

*******************************************

Sidruni eeterlik õli – Leevendab ärevust, depressiooni ja meeltesegadust. Ergutab ja tugevdab organismi haiguse ja sellest toibumise ajal. Stimuleerib immuun-ja närvisüsteemi. Osaleb vere ja lümfiringe puhastamisel. Toniseerib maksa, sappi, kõhunääret ja vereringesüsteemi. Antiseptiline, soodustab haavade ja nakkuste paranemist. Soodustab seedimist. Takistab hapete ja kolesterooli kogunemist organismi.

Lavendli eeterlik õli – Lavendel on üks kõige mitmekesisemaid õlisid. Liigil on väga palju variatsioone. Sõltuvalt kasvamise kohast on rahustava, antiseptilise, antibiootilise, seenhaiguste- ja viirustevastase toimega. Ravib põletusi, marrastusi, köha, külmetusi, grippi, stressi, iiveldust, haavandeid, aknet, astmat, putukahammustusi, reumat, artriiti, peavalusid, migreeni ja unetust.

Teepuu eeterlik õli – Ergutav. Aitab pärmseene nakkuse, soori, küüneseene, atleedi jala, ohatise, suuhaavade, akne, vistrike, putukahammustuste puhul ja tugevdab immuunsüsteemi. Ravib hindamisteede haigusi, külmetusi, grippi, astmat ja bronhiiti. Fungitsiidne toime aitab vabaneda soorist ja üldse suguelundite nakkuste korral. Antiseptilise toimega kuseteedele, leevendab haigusi nagu kusepõiepõletik.

Eeterlike õlide omadused ja kasutamine on võetud Veronica Sibley raamatust “Aroomteraapia pakub lahendusi“ .

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.