Retsept: Sai

ise tehtud sai

Pärast saate “Laseri” üht episoodi, kus räägiti saias peituvatest lisaainetest, mida inimene tegelikult ei vaja, võtsin kätte ja otsisin proovimiseks ka endale ühe saia valmistamise retsepti. Selle järgi valmib sai imelihtsalt ja kiirelt!Nüüdseks olen seda retsepti järgides mitmeid kordi saia teinud ja kiidan ning soovitan ka teile!

Taina kokkusegamine võtab 20 minutit ja selle valmistamise koostisosad on enamasti alati kodus olemas. Proovige ka ise järele ja ma luban, et edaspidi te ei pea poest saia ostma minema! Ise tehtud sai läheb koostisosade poolest maksma ~1,40 €.

mida on saia valmistamiseks vaja

Vaja läheb:

 • 300 ml piima
 • 30 g võid
 • 35 ml mett või 15 ml suhkrut
 • 1 tl kuivpärmi
 • 1 muna
 • 1 tl soola
 • 800 ml jahu (kasutasin nisujahu)
 • õli ja riivsai vormi ettevalmistamiseks

Valmistamine:

 1. Pane kastruliga piim, või ja mesi pliidile soojenema. Soojenda seni, kuni või ja mesi on piimaga segunenud. Lase pliidilt võetud segul veidi maha jahtuda.
 2. Kalla nüüd see segu suuremasse kaussi (kätega taina segamiseks) või taina valmistamiseks mõeldud mikserisse. Lisa pärm, muna, sool ning hakka tainast segama lisades aeg-ajalt juurde ka jahu.
 3. Sõtku käsitsi või lase mikseril töötada umbes 5 minutit. Lõpuks peaks tainas kausi küljest lahti tulema ja enam mitte kleepuma (vajadusel lisa selleks jahu juurde).
 4. Õlita küpsetusvorm ja puista vormi äärtele riivsai.
 5. Vormi tainast päts ja aseta vormi. Pane käterätik peale ja lase kerkida umbes 45 minutit.
 6. Kuumuta ahi 200 kraadi juurde (pöördõhuga programm) ja küpseta 20-25 minutit alumisel restikõrgusel kuni sai on pealt pruun.
ise tehtud sai
Ettevalmistatud vorm
ise tehtud sai
45 minutit kerkinud tainas
ise tehtud sai
Ahjus veel juurde kerkinud

Näpunäiteid saia valmistamisel ja hoiustamisel

Soovitan teha mitu pätsi korraga. Ise teen näiteks 2 pätsi, millest ühe panen sügavkülma. Sealt välja võttes ja üles sulades on sai mõnusalt pehme.

Hoiustan saia paberkoti sees – säilib hästi ja kaua.

Blogist leiad ka retsepti leiva tegemiseks. Kui oled Pärnust ja soovid endale leivapoega, siis võid minuga ühendust võtta ja ma jagan seda heameelega. Veel leiad blogist keefirileiva retsepti ning varsti jagan kindlasti ka üht odrakaraski retsepti.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.