Köök

IMG_1374Esiteks mainin ära, et pildil nähtu ei tähenda, et meie köök oleks alati selline puhas ja korras. Ilmselgelt, kui kodus on väike laps, on valged kapid vahel näpujälgi täis ja kapipealsed igasuguse nodiga kaetud – loomulikult ka pesemata nõudega. Aga üldjuhul meeldib mulle, kui pinnad on puhtad ja võimalikult vähe asju nähtaval. Aga nüüd meie köögimööbli ja köögi ehitamise juurde üldse…

Köök enne
Köök enne

Kuna meie köök on avatud ning elutuba ja kööki eraldab vaid söögilaud, siis otsutasime tuppa parketti pannes, et osa köögi põrandast võiks olla plaaditud. See mõte tekkis mul siis, kui nägin enda õe kööki, kus oli samuti köögis plaaditud põrand ja minu jaoks oli see täitsa hädavajalik ja mõistlik, sest ikka tilgub kraanikausi juures vett maha vms ning niimoodi on köögipõrandat palju lihtsam hooldada. Näiteks tuli see meile kasuks pärast nelja kuud nõudepesumasina omamist. Nimelt läks nõudepesumasinal töötamise ajal mingi asi katki ning masin hakkas lakkamatult vett välja ajama. Õnneks olime sel ajal kodus, istusime sõpradega söögilaua ääres ja märkasime õnnetust kohe ja saime põranda kuivaks ilma mingite kahjudeta. Kui aga oleks seal all olnud parkett ja veel hullemal juhul, kui meid poleks kodus olnud, siis oleks kahju ja vaev seda kõike taastada suurem olnud.

20.09 (2)Allpool olevast nimekirjast lähtuvalt näete, et valisime endale köögimööbli osas kõige soodsama hinnapakkumise ning lasime köögimööbli teha Fennica Köögimööbli firmal. Pean koheselt ära mainima, et Pärnu salongis töötav klienditeenindaja Katrin Kaas oli igati kiire, meeldiv ja asjatundlik töötaja. Iga ettejuhtuva probleemi korral võttis ta kohe ühendust ja pakkus erinevaid variante, kuidas midagi teha. Saatsin Katrinile esialgu pildi meie esialgsest köögist, et ta saaks meie kodust aimu, ning ka enda poolt paberile kritseldatud joonise, kuhu miski võiks tulla. Katrin tegi sellele lähtuvalt plaani ja hinnapakkumise, millest alates hakkasime asju muutma ja parandama vastavalt soovile ja ka hinnale. Kui olime piltlikult ja ka hinnaliselt lõpliku plaani ja hinna välja kujundanud, valisime salongis materjalid ja peale esimese sissemakse (50% hinnast) tehti ka kahe päeva pärast täpsem mõõdistamine ning köök läks tellimisele. Köögi valmistamine võttis aega veidi üle kuu ning töömees pani köögi kokku kolme päevaga. Oleme nende töö, kvaliteedi ja hinnaga rahul ning oleme samalt firmalt tellinud ka mööbli vannituppa, millest ka omakorda millalgi postituse teen.

Köögi joonis
Fennica plaan

Veel oli minu kindlaks sooviks köögis keraamiliste plaatide kasutamine köögi tööpinna ja seinakappide vahelisele alal. Valisin Bauhofi poest halli seinaga kokkusobivad mosaiikplaadid ning Toomas plaatis ja vuukiski seina ilusti ära. Olen lõpptulemusega väga rahul, sest esiteks on see minu jaoks ilus ja annab köögile mustri ja värvi poolest palju juurde ning teiseks on see ka praktiline, kuna seinalt ei ole raske ka plekke maha pesta ning samas ei paista pritsmed näiteks pliidi taga olevalt seinalt koheselt silma.

IMG_1378.Köögi osaks pean ka söögilauda, mille saime ka imeodavalt. Pärnumaal Paikusel tegutseb puidufirma Empro Grupp OÜ, mille kaudu me endale ka täispuidust söögilaua ja 4 tooli ostsime. Kokku maksid need 225 eurot.

**************

Hinnapakkumised:

  1. Palazzo Sisustussalong 6084 € (hinnapakkumine sisaldas vaid köögimööblit (uksed, karkass, nähtavad küljed, sahtlid, käepidemed, sokkel, karniis ja tööpind – antud juhul poleks ka külmkapp olnud mööblisse sisseehitatud vaid eraldi seisev) ja transporti ning paigaldust; hind ei sisaldanud segistit, valamut, prüginõud, valguseid ega tehnikat)
  2. Fennica Köögimööbel 5290 € (hinnapakkumine sisaldas kõike (mööbel – kapid, uksed, tööpind ja furnituur, valgustid + trafo, santehnika, köögitehnika – ahi, pliidiplaat, õhupuhasti, külmik, nõudepesumasin, paigaldus ja transport)
  3. Arens Köögimööbel (Karmeni Mööblistuudio Pärnus) – Võtsime hinnapakkumise ka sellest firmast, kuid meili selle kohta enam alles mul ei ole. Mäletan, et hinnapakkumine oli köögimööbli materjali koha pealt täpselt sama, mis Fennica puhul, kuid hind oli kõrgem.
  4. Idema – Küsisime hinnapakkumist ka Idemast, kuid seal soovitati meil juba ka esialgse hinnapakkumise saamiseks salongi kohale tulla, kuid selleks me sõitu Tallinnasse küll ette võtta ei kavatsenud.

Kui kellelgi on täpsustavaid küsimusi või arvamusi, siis need kõik on lahkelt kommentaaridesse oodatud!

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avalikustata.